• Aktualności w przedszkolu

• REKRUTACJA 2024

Informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na rok szkolny 2024/2025 zostały wywieszone w budynku A.

Ważne! Do dnia 25 kwietnia Rodzice dzieci zakwalifikowanych potwierdzają poprzez oświadczenie wolę przyjecia dziecka. Druki dostępne w sekretariacie lub na stronie internetowej. Listy kandydatów przyjętych zostaną wywieszone 26 kwietnia.

• Teatr ,,Polskie miasta w baśni i legendzie"

W poniedziałek- 15 kwietnia dzieci z grup ,,starszaków” udały się do Gminnego Centrum Kultury aby wziąć udział w spektaklu ,,Polskie miasta w baśni i legendzie”. Podczas przedstawienia dzieci poznały legendy związane ze znanymi polskimi miastami. Wraz z głównymi bohaterami - Bolesławem i Kazimierzem przeniosły się w dawne czasy. W Poznaniu ścigały koziołki, które uciekły na zegar ratuszowy. W Krakowie- poznały historię hejnału z wieży Mariackiej, obwarzanka krakowskiego oraz Lajkonika. Kolejnym etapem czarodziejskiej podroży była Warszawa i związana z nią legenda o Syrence Warszawskiej oraz historia Bazyliszka. Dzieci znalazły się też w Toruniu- gdzie poznały legendę o sekrecie wyjątkowego smaku toruńskich pierników. Na koniec odwiedziły jeszcze Kruszwicę i Króla Popiela. Przedszkolaki poznały również historię naszego godła- a dokładniej „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.

• WARSZTATY PRZYRODNICZE "ZOOMANIA"

5 i 6 marca 2024 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w pierwszych warsztatach przyrodniczych "ZooMania" z obecnością zwierząt takich jak- jeżyk pigmejski o imieniu "Milka"oraz wiewiórki o imieniu "Alvin". Dzieci słuchały różnorodnych ciekawostek na temat życia tych dzikich zwierząt, poznając ich zwyczaje żywieniowe, miejsca zamieszkiwania oraz charakterystyczne zachowania. Przedszkolaki mogły poobserwować ''brykającą" w klatce wiewiórkę i dotknąć jeżyka oraz zrobić sobie pamiątkowe z nim zdjęcie. Na sam koniec spotkania dzieci dostały kolorowanki z wizerunkiem "głównych bohaterów" warsztatów. To spotkanie przyniosło przedszkolakom dużo radości... Nasze dzieci czekają na odwiedziny kolejnych zwierzątek..

• Gmina Trzebnica

Wtorek 23.04.2024