Aktualności w przedszkolu

          • Wręczenie nagród w konkursie plastycznym.

          • 13 kwietnia w Trzebnickiej Galerii odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Promienie Miłosierdzia – być dobrym jak Jezus”. Wydarzenie to było pięknym zwieńczeniem artystycznych starań dzieci, a obecność przedstawicieli władz oraz dyrekcji nadała uroczystości wyjątkowy charakter.

            Konkurs, organizowany przez nasze Przedszkole, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na ręce jury wpłynęło aż 71 prac przygotowanych przez dzieci z lokalnych przedszkoli oraz szkół podstawowych. Tak duża liczba zgłoszeń jest dowodem niezwykłej wrażliwości młodych artystów oraz ich głębokiego zrozumienia tematu dobroci i miłosierdzia.

            Podczas wernisażu w Trzebnickiej Galerii, gdzie można było podziwiać wszystkie konkursowe dzieła, nagrody laureatom wręczyły: Krystyna Haładaj – Wiceburmistrz Gminy Trzebnica, s. M. Natanaela DziubataKatarzyna Stępień-Cholaszczyńska – Dyrektor Przedszkola nr 2, s. Augustyna Kończyńska – Koordynator konkursu.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu i wielkiego serca włożonego w przygotowanie prac. (A.S.)

          • WERNISAŻ PRAC KONKURSOWYCH ”PROMIENIE MIŁOSIERDZIA- BYĆ DOBRYM JAK JEZUS "

          • Gala finałowa na której zostaną nagrodzeni laureaci konkursu odbędzie się w poniedziałek 13.04.2026 o godzinie 11.30 w Galerii Trzebnickiej .

            WYNIKI KONKURSU – zestawienie LAUREATÓW:

             

            Kategoria: 

            PRZEDSZKOLA 3-4 latki

             

            1.PRZEDSZKOLE NR 1

            ANASTAZJA URBAN

            I miejce

             

            2.PRZEDSZKOLE NR 2

            WIKTORIA PAPROTNY

            II Miejce

             

            3.PRZEDSZKOLE NR 2

            ZOFIA DESZCZ

             III Miejce

             

            4.PRZEDSZKOLE NR 2

            IGNACY ŚCIESZKA

            WYRÓŻNIENIE

             

            5.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            NIKODEM SZTUR

             WYRÓŻNIENIE 

             

            6.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            ŁUCJA MACIEJAK

            WYRÓŻNIENIE 

             

            7.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            HELENA OSIPIAK

             WYRÓŻNIENIE 

             

            8.PRZEDSZKOLE NR 1

             

            ZUZANNA KUCZMA

            WYRÓŻNIENIE 

             

            9.PRZEDSZKOLE NR 1

             

            GABRIEL DUARTE VALENTIN

            WYRÓŻNIENIE 

             

             

            Kategoria: 

             PRZEDSZKOLA 5-latki oraz SZKOŁY PODSTAWOWE kl. “0”

            1.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            ANIELA ZYCH

             I Miejsce 

             

            2.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            ANASTAZJA STĘPIEŃ

             II Miejsce 

             

            3.SP 3 

             

            NIKODEM JAROSZ

            III Miejsce 

             

            4.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            OLIWIER FALKOWSKI

            WYRÓŻNIENIE 

             

            5.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            KAJA DZIADOSZ

            WYRÓŻNIENIE 

             

            6.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            LILIANNA TAUROGIŃSKA

            WYRÓŻNIENIE 

             

            7.PRZEDSZKOLE NR 2

             

            POLA PALUSZKIEWICZ

            WYRÓŻNIENIE 

             

            8.PRZEDSZKOLE NR 1

             

            RYSZARD PACIUCH

             WYRÓŻNIENIE 

             

            Kategoria:

            SZKOŁY PODSTAWOWE kl. I - III

             

            1.SP 2

             

            NATALIA PACIUCH

            I Miejsce 

             

            2.SP INTEGRACYJNA

             

            FRANEK STOJAK

            II Miejsce 

             

            3.SP 3

             

            HANNA JODŁOWSKA

            III Miejce

             

            4.SP 3

             

            ANNA WOJCIECHOWSKA

            WYRÓŻNIENIE 

             

            5.SP 3

             

            WOJCIECH ZAWADZKI

            WYRÓŻNIENIE 

             

            6.SP 3

             

            MAŁGORZATA MARZEC

            WYRÓŻNIENIE 

             

            7.SP 3

             

            DANUTA BATOR

            WYRÓŻNIENIE 

             

            8.SP 3

             

            MAKSYMILIAN KOĆMA 

            WYRÓŻNIENIE 

             

            9.SP 2

             

            LAURA BIELICKA

             WYRÓŻNIENIE 

             

            Kategoria:

            SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV- VI

             

            1.SP 2

             

            MAŁGORZATA PALUCH

            I Miejsce 

             

            2.SP 2

             

            ANTONI KOZIEŁ

            II Miejsce 

             

            3.SP 2

             

            EMILIA WÓJTOWIEC

             III Miejsce 

             

            4.SP 3

             

            PAULINA ŁOPĄG

            WYRÓŻNIENIE 

             

            5.SP 2

             

            NATALIA GIEDZIUN

            WYRÓŻNIENIE 

             

            6.SP 2

             

            CYPRIAN GUZIAK

             WYRÓŻNIENIE

             

             

            W Galerii Trzebnickiej będzie wystawa wszystkich prac konkursowych dzieci. 

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

          • Powitanie wiosny u pszczółek

          • Grupa Pszczółek z entuzjazmem przywitała Panią Wiosnę w naszym przedszkolu, zakładając przy wejściu ogródek pełen kwiatów i ziół 🌱. Dzieci chętnie angażowały się w sadzenie roślin oraz ich podlewanie.

            Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czego potrzebują rośliny, aby mogły rosnąć – zwróciliśmy uwagę na znaczenie słońca, wody i właściwej opieki. Przedszkolaki miały także okazję poznać różne zioła, ich zapachy oraz sposoby wykorzystania. Ustaliliśmy wspólnie, że będziemy systematycznie dbać o nasz ogródek i troszczyć się o rosnące w nim rośliny.