• Ramowy rozkład dnia

• Ramowy rozkład dnia:

6.30- 8.00       Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne wg zainteresowań – zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, plastyczne i inne służące realizacji pomysłów i potrzeb dzieci.

8.00-9.00        Indywidualne wspomaganie dziecka w zajęciach kompensacyjnych i wyrównawczych, zabawy integrujące grupę, zabawy ruchowe (młodsze dzieci) i ćwiczenia poranne (starsze dzieci). Poranne zabiegi porządkowo- higieniczne.

9.00                 I śniadanie

9.30-11.30      Planowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze ( rozwijające mowę, plastyczne, muzyczne, ruchowe, matematyczne), wycieczki programowe, obserwacje przyrodnicze i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

11.30-12.00    II śniadanie (zupa z deserem)

12.00-14.00    Pobyt na świeżym powietrzu- zabawy w ogrodzie lub w sali. Zabawy i zajęcia rozwijające dużą motorykę, bądź dowolne wybrane przez dzieci wg ich zainteresowań i potrzeb.

Słuchanie bajek i wybranych utworów literackich, praca indywidualna i w zespołach, wspomaganie rozwoju dziecka i wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci odpowiednie dla ich potrzeb, przygotowanie dzieci do konkursów, imprez artystycznych w przedszkolu oraz w środowisku lokalnym,  działalność plastyczno-konstrukcyjna. Zabawy indywidualne, gry zespołowe.

8.00-13.00      Język angielski i Religia wg planu w grupach.

13.00-15.00     Zajęcia dodatkowe – „rytmiczno – taneczne”, wg planu w grupach.

14.00-14.30    Obiad (drugie danie z kompotem).

14.30-17.00    Gry i zabawy dydaktyczne wspomagające rozwój umysłowy dzieci i rozwijające ich zainteresowania, zajęcia i zabawy muzyczne, plastyczne i teatralne rozwijające uzdolnienia dzieci, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy tematyczne, spontaniczna aktywność dzieci. Praca indywidualna. Prace porządkowe w sali. Zabawy w ogrodzie. Rozchodzenie się dzieci.