• Procedura przyjmowania skarg i wniosków- wypis

Procedura przyjmowania, rozpatrywania i koordynowania skarg i wniosków

w Przedszkolu Publicznym nr 2

w Trzebnicy- wypis

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071, z późn. zm.)

2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji i przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. z 2002 r. Nr 5 poz. 46)

Rozdział I
          Zasady ogólne

1. W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Trzebnicy wnoszący skargi i wnioski przyjmowani są przez:

a) Dyrektora przedszkola - w dniach i godzinach przyjęć interesantów, t.j. 9.00-12.00, poza godzinami planowanej pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi;
          b) nauczycieli,

c) przedstawicieli Rady Rodziców,

d) sekretariat przedszkola.

2. Skargi i wnioski mogą być wnoszone:

- pisemnie,

- pocztą elektroniczną na adres e-mail: przedszkole_nr2@wp.pl,
          - ustnie.

3. Skargi i wnioski, których rozpatrywanie nie należy do kompetencji Przedszkola Publicznego nr  2 w Trzebnicy przekazywane są, po uprzednim zarejestrowaniu do właściwego adresata. Wnoszący otrzymuje informację o przekazaniu sprawy właściwej instytucji.

4. Skargi i wnioski nie zawierające imienia i nazwiska-nazwy oraz adresu wnoszącego, czyli tzw. anonim, nie podlegają rozpatrywaniu i rejestracji.

Rozdział III

1. Ogólna zasadą jest niezwłoczne rozpatrywanie skarg/wniosków.
          2. Dyrektor decyduje, jaka sprawa powinna być załatwiona bez zbędnej zwłoki.
          3. Terminy rozpatrzenia skargi/wniosku wynoszą:
          4. do miesiąca - od dnia wpływu.
          5. do 2 miesięcy, gdy skarga lub wniosek jest szczególnie skomplikowana.