„Znacie dynię moi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieci uwielbiane.”
W środę 05 listopada 2019 r. gr. RYBKI oraz JEŻYKI odwiedziła Pani Katarzyna Gediga – dietetyk kliniczny z Centrum Zdrowia Emvit. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przedszkola – Pani Agata Pomorska.
Podczas spotkania Pani dietetyk przypomniała dzieciom zasady zdrowego odżywiania oraz zachęcała je do jedzenia dyni. Przedszkolaki poznały nie tylko właściwości zdrowotne tego niezwykłego warzywa ale również jego kształty, różne kolory i zapach. Dzielne Rybki i Jeżyki podjęły się również trudnego zadania drążenia dyni. Było przy tym dużo uśmiechów, a ciężka praca okazała się niesamowitą zabawą.
Oczywiście był tez i czas na „degustację” pestek dyni, które zdaniem przedszkolaków okazały się wielkim przysmakiem.
Na zakończenie spotkania Pani Dietetyk zachęciła przedszkolaki, żeby wspólnie z rodzicami ugotowały w domu potrawę z dyni. Dzieci otrzymały kilka prostych przepisów na pyszne smakołyki.
Wizyta Pani Dietetyk była kolejnym wyjątkowym dniem w przedszkolu, pełnym wrażeń i wspaniałej zabawy.
Magdalena Góra