Aktualności w przedszkolu

          • SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

          • Znacie dynię moi mili

            Nikt jej przecież nie pomyli

            To warzywo dobrze znane

            Przez dzieci uwielbiane.”

             

            W środę 05 listopada 2019 r. gr. RYBKI oraz JEŻYKI odwiedziła Pani Katarzyna Gediga – dietetyk kliniczny z Centrum Zdrowia Emvit. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przedszkola – Pani Agata Pomorska.

            Podczas spotkania Pani dietetyk przypomniała dzieciom zasady zdrowego odżywiania oraz zachęcała je do jedzenia dyni. Przedszkolaki poznały nie tylko właściwości zdrowotne tego niezwykłego warzywa ale również jego kształty, różne kolory i zapach. Dzielne Rybki i Jeżyki podjęły się również trudnego zadania drążenia dyni. Było przy tym dużo uśmiechów, a ciężka praca okazała się niesamowitą zabawą.

            Oczywiście był tez i czas na „degustację” pestek dyni, które zdaniem przedszkolaków okazały się wielkim przysmakiem.

            Na zakończenie spotkania Pani Dietetyk zachęciła przedszkolaki, żeby wspólnie z rodzicami ugotowały w domu potrawę z dyni. Dzieci otrzymały kilka prostych przepisów na pyszne smakołyki.

            Wizyta Pani Dietetyk była kolejnym wyjątkowym dniem w przedszkolu, pełnym wrażeń i wspaniałej zabawy.


             

            Magdalena Góra

          • Koncert muzyczny

          • Dnia 30.10.2019 (środa) nasze przedszkole odwiedziła pani Patrycja Gruszczyk z Gminnej Szkoły Muzycznej. Pani Patrycja rozpoczęła z nami muzyczną przygodę i zapoznała nas ze swoim instrumentem - Klarnetem. Mogliśmy dowiedzieć się ciekawych informacji o tym instrumencie i usłyszeć różne zagadki muzyczne. Dziękujemy za to ciekawe spotkanie i czekamy już na kolejne :)

          • Zaśpiewajmy razem

          • Drodzy rodzice

            Serdecznie zachęcamy Państwa do wspólnego odśpiewania Hymnu. Zapraszamy w piątek (08.11.2019r.) o godzinie 11.11 do naszego Przedszkolnego ogrodu :)

        • PROGRAM ,,KREATYWNY PRZEDSZKOLAK"
          • PROGRAM ,,KREATYWNY PRZEDSZKOLAK"

          • Od września w naszym przedszkolu realizowany jest autorski program Pani wicedyrektor- Justyny Bartosik ,,Kreatywny Przedszkolak”. Celem programu jest rozwijanie talentów i zainteresowań naszych przedszkolaków. Nauczycielki stworzyły kilkanaście sekcji tematycznych- w ramach których- prowadzone są dodatkowe zajęcia z dziećmi.

            Sekcje działające w naszym przedszkolu:

            Piłkarska, Gimnastyczno-korekcyjna , Gry planszowe, szachy, Taneczno-rytmiczna, Matematyczno-logiczna , Sensoryczna , Plastyczno-techniczna, Eksperymenty, Kulinarna, Multimedialna z robotyką, Teatralno-wokalna, język angielskiego.

            Radość i zadowolenie- na twarzach naszych przedszkolaków- są najlepszym wskaźnikiem dobrze wybranych aktywności dla każdego dziecka- zgodnie z jego potrzebami i zainteresowaniami.

            (E.Ł)

             

          • WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

          • W związku z Tygodniem Edukacji Zdrowotnej, zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią pielęgniarkę. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grup IX - Rybki, X - Motylki, XI - Sowy, XIII - Jeżyki. Pani pielęgniarka opowiadała dzieciom jak dbać o higienę ząbków. Przyniosła różne, ciekawe przedmioty, m.in elektryczną, świecąca szczoteczkę, minutnik, który odmierza czas mycia zębów, oraz model ząbków, na którym prezentowała i opowiadała jak prawidłowo nalezy myć ząbki. Później dzieci wysłuchały bajki "O Jurku, którego bolał ząb". Bajka była bardzo pouczająca i ciekawa.  Następnie wspólnymi siłami, przedszkolaki razem z panią pielęgniarką posegregowały różne produkty spożywcze na dwie grupy - takie, które służą naszemu zdrowiu i takie, które mogą psuć nasze zęby. Na sam koniec, dzieci podziękowały pani za ciekawą lekcję. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka wizyta w naszym przedszkolu :) (M.L)

          • ZAJĘCIA OTWARTE

          • Drodzy Rodzice,

            dzieci z gr. XI - SÓWKI wraz z nauczycielem zapraszają Państwa w dniu 25.10.2019 r. (piątek) o godz. 9.45 na zajęcia otwarte.

            Magdalena Lecyk

        • TEATRZYK ,, ZUZIA W ZACZAROWANEJ KRAINIE"
          • TEATRZYK ,, ZUZIA W ZACZAROWANEJ KRAINIE"

          • We wtorek- 22 października nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Arlekin z przedstawieniem pt. „Zuzia w Zaczarowanej krainie”. Była to opowieść o dziewczynce, której mama postanowiła wrócić do pracy- w związku z czym koniecznym stało się zapisanie córeczki do przedszkola.  Początkowo zaniepokojona nową sytuacją Zuzia buntuje się- ale stopniowo przekonuje się, że przedszkole to miejsce, w którym można się uczyć  i wspaniale bawić z nowymi  kolegami. Zuzia i wszystkie przedszkolaki uświadomiły sobie, że- mieć przyjaciela to wspaniała sprawa, z nim jest zawsze wesoła zabawa!

            (E.Ł.)

          • KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ANIOŁ STRÓŻ"

          • Regulamin konkursu plastycznego

             

            1. Organizator:

            Gminne Przedszkole nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy

             

            2. Koordynator konkursu:

            s. Augustyna Magdalena Kończyńska

             

            3. Cele konkursu:

            • kształtowanie postawy wiary w realną pomoc Anioła Stróża,

            • kształtowanie postawy wdzięczności Bogu za pomoc duchowych opiekunów,

            • rozwijanie wyobraźni oraz talentów i zainteresowań dzieci,

            • rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych formach oraz technikach,

            • prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci,

            • propagowanie wartości chrześcijańskich.

             

            4. Uczestnicy:

            • Konkurs adresowany jest do dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzebnicy w wieku 3 – 5 lat oraz ich rodziców.

             

            5. Warunki udziału:

            • Uczestnicy (dzieci i rodzice) wykonują prace plastyczną zgodnie z tematem dowolnie wybraną techniką plastyczną: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, techniki łączone,

            • Format pracy: A4.

            • Każda praca powinna być na odwrocie opatrzona metryczką: imię i pierwsza litera nazwiska uczestnika oraz numer grupy przedszkolnej.

            • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.

            • Prace nie podlegają zwrotowi, a zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z  przekazaniem wszelkich praw autorskich na rzecz Organizatora.

            • Prace należy składać osobiście do dnia 28.10.2019 r. u Wychowawcy grupy.

             

            6. Zasady przyznawania nagród:

            • O wyłonieniu zwycięzców decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa.

            Komisję powołuje Organizator.

            • Prace będą oceniane pod względem następujących kryteriów:

            a) zgodność z tematem konkursu,
            b)
            twórcza pomysłowość i wyobraźnia w zakresie przedstawienia tematu,
            c)
            ogólna estetyka wykonania pracy

             

            7. Nagrody:

            • Wszyscy laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

            • Wyróżnione prace zostaną dodatkowo nagrodzone nagrodami rzeczowymi.

            • Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki.

             

            8. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród laureatom:

            • Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o wynikach konkursu oraz o miejscu i dacie wręczenia nagród- osobiście lub telefonicznie.

            • Informacja o zwycięzcach dodatkowo zostanie zamieszczona na stronie internetowej Przedszkola.

            • Prace zostaną wyeksponowane na terenie Przedszkola.

             

            9. Postanowienia końcowe:

            • Dokonując zgłoszenia uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady Konkursu zawarte w Regulaminie.

            • Regulamin Konkursu jest dostępny w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej Przedszkola.

            • Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikacje danych osobowych i wykorzystanie ich w celu popularyzacji konkursu.

          • Zajęcia otwarte

          • Drodzy Rodzice,

            dzieci z gr. IX RYBKI wraz z nauczycielem zapraszają Państwa w dniu 29.10.2019 r. (wtorek) o godz. 10.00 na zajęcia otwarte.

            Bardzo proszę o obecność.

            Nauczyciel: Magdalena Góra

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dnia 14.10.2019r. (poniedziałek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w czasie  której dzieci z grupy IX, X, XI, XIII recytowały wiersze - indywidualnie i zbiorowo, śpiewały piosenki. Dużymi brawami został też nagrodzony taniec zaprezentowany przez dzieci z grupy XI i X.

            Na koniec uroczystości wszyscy pracownicy przedszkola otrzymali drobne, słodkie upominki od  przedszkolaków.

            Serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa i życzenia, jakie  otrzymaliśmy od Państwa i naszych wychowanków.

        • ŻYCZENIA OD RADY RODZICÓW
          • ŻYCZENIA OD RADY RODZICÓW

          • W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym,

            w dniu święta wszystkich Nauczyciel i Pracowników oświaty,

            chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

            dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z wychowanków!

             

                                                                                                                           Rada Rodziców Gminnego Przedszkola nr 2

             

          • 14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Z okazji

            Dnia Edukacji Narodowej

            wszystkim Nauczycielom

            oraz Pracownikom administracji

            i obsługi życzymy

            zdrowia, wytrwałości, wielu sukcesów

            i satysfakcji z pracy zawodowej

            oraz w życiu osobistym.

             

            Niech praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce oraz daje radość z realizowanej misji.

          • SPOTKANIE W URZĘDZIE MIEJSKIM

          • 07.10.2019 w Urzędzie Miejskim nasza nauczycielka pani Katarzyna Ratajewska uroczyście otrzymała akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Gorąco gratulujemy!Jednocześnie zarówno pani Kasia jak i pani Magdalena Góra otrzymały listy gratulacyjne. Obie panie są laureatkami plebiscytu Nauczyciel na medal 2019. Nasze Przedszkole w tegorocznym plebiscycie zajęło 3 miejsce. Gratulacje na ręce Pani Dyrektor Katarzyny Stępień złożył pan Burmistrz Marek Długozima oraz Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Krystyna Haładaj.Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaufanie! Razem z Wami i Waszymi dziećmi tworzymy to cudowne Przedszkole!

        • WYCIECZKA DO CHWALIMIERZA
          • WYCIECZKA DO CHWALIMIERZA

          • W piątek- 27 września dzieci z grup 10- ,,Motylki” i 13- ,,Jeżyki”- wybrały się na wycieczkę do Chwalimierza na Święto Pieczonego Ziemniaka. W wiejskiej zagrodzie, pod czujnym okiem animatorów- nasze przedszkolaki poznały tajniki sadzenia oraz zbiorów ziemniaków. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wykopki, w których dzieci mogły samodzielnie spróbować swoich sił. W programie zajęć znalazły się również gry, zabawy ruchowe. Dzieci z wielkim zapałem szukały jajek w sianie, karmiły gołębie, oraz obserwowały szatkowanie kapusty. Przedszkolaki mogły realizować się też artystycznie wykonując sowy z materiału przyrodniczego i słoika, czy tworząc ,, ziemniaczane ludki”. Po tak aktywnym przedpołudniu- dzieci mogły nabrać sił kosztując pieczonych w ognisku ziemniaków oraz kiełbasek. Jedzenie na świeżym powietrzu smakowało wyśmienicie, a przedszkolaki bogate w nowe doświadczenia i wspaniałe wrażenia -wróciły do przedszkola.

            (E.Ł., A.W.F)

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

            Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty składamy serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi oraz pomyślności w życiu osobistym.

            Dziękujemy Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację najmłodszych.

            Życzymy zadowolenia z pracy, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności dzieci,
             z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem.

             

                                                                      Z wyrazami szacunku
            Dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 2

        • ZMIANA ORGANIZACYJNA
          • ZMIANA ORGANIZACYJNA

          • Drodzy Rodzice!

            Informujemy, że od dnia 01.10.2019r. budynek C jest czynny w godz. 6.30-17.00, a budynek A w godz. 6.30-16.30.

        • ,,DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA"
          • ,,DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA"

          • W piątek- 20 września- w naszym Przedszkolu im. Polskiej Niezapominajki mieliśmy przemiłą uroczystość - ,,Dzień Przedszkolaka”. Jak zawsze dla naszych wychowanków- nauczyciele przygotowali szereg atrakcji. W ogrodzie przedszkolnym- już od rana wesoło grała muzyka z repertuaru dziecięcego, a piękne dekoracje przypominały o tym szczególnym święcie.

            Po śniadaniu wszystkie grupy przedszkolne zgromadziły się w ogrodzie i odbyło się pierwsze uroczyste nadanie nazw poszczególnym grupom. Pani Dyrektor Katarzyna Stępień pasowała dzieci i nadała imię każdej z grup. I tak w naszym przedszkolu mamy już: ,,Rybki”, ,,Tygryski”, ,,Żabki”, ,,Pszczółki” i inne równie sympatyczne zwierzątka. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje okrzyki- hasła- i tak dowiedzieliśmy się, że ,,Liski lubią piski”, ,,Rybki w wodzie pływają i przedszkole kochają” oraz poznaliśmy wiele ciekawych- jedynych w swoim rodzaju właściwości i talentów grupowych. Każdej z grup Pani wice Dyrektor- Justyna Bartosik wręczyła certyfikat nadający nazwę własną. Następnie na naszych podopiecznych czekały w ogrodzie różne atrakcje: ścieżka sensoryczna, ,,wystrzałowe eksperymenty”, zabawy manualne z użyciem mas plastycznych oraz zabawy w ,,łowców skarbów”.Na dziecięcych buziach uśmiech nie schodził z twarzy i z pewnością każdy z rodziców w domu usłyszał o świetnej zabawie i niezapomnianych wrażeniach!

            (E. Ł.)

             

        • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJE WSPOMNIENIA Z WAKACJI”
          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJE WSPOMNIENIA Z WAKACJI”

          •  

            Z okazji Dnia Przedszkolaka w naszej placówce został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moje wspomnienia z wakacji”. Koordynatorem konkursu była nauczycielka Anna Sielowska.

            Uczestnikami konkursu były dzieci przedszkolne wraz z Rodzicami. Wpłynęło 59 wspaniałych prac, a wybór tych najpiękniejszych był dla komisji wielkim wyzwaniem. Prace oceniało jury w składzie : Pani Dyrektor Katarzyna Stępień, Pani Wicedyrektor Justyna Bartosik oraz dyplomowane nauczycielki Pani Małgorzata Piekarska i Pani Małgorzata Szczurek. Biorąc pod uwagę zgodność z tematem, jakość wykonania, oryginalność oraz walory artystyczne, komisja ogłosiła następujące wyniki: 

            KATEGORIA 3 latki:

            I MIEJSCE – Alicja Modelska (grupa: Myszki),

            Matylda Massalska (grupa: Biedronki),

            II MIEJSCE –Natalia Płonka (grupa: Myszki)

            III MIEJSCE – Gabriela Kęska (grupa: Myszki),

            Zofia Pomorska (grupa: Biedronki),

            Mateusz Bała (grupa: Biedronki),

            Orest Ciepliński (grupa: Pszczółki),

              KATEGORIA 4 latki:

            I MIEJSCE – Aleksander Szczerba (grupa: Misie),

            II MIEJSCE – Julia Mroczek (grupa: Tygryski),

            III MIEJSCE – Anna Musiał (grupa: Liski),

            KATEGORIA 5 latki:

            I MIEJSCE – Maria Marciniec (grupa: Sówki),

            II MIEJSCE – Natalia Przybyłka (grupa: Motylki),

            III MIEJSCE – Aleksandra i Adrianna Grzejda (grupa: Motylki),

            Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz gorąco dziękujemy dzieciom i ich Rodzicom za zaangażowanie.

        • ,,PIELGRZYMKA ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI"
          • ,,PIELGRZYMKA ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI"

          • Wszystkich przedszkolaków i ich rodziców zapraszamy do uczestnictwa w corocznej pielgrzymce Ścieżką Świętej Jadwigi. Wyruszamy w sobotę -28 września- o godz. 10:00. Zbiórka pod bazyliką. Wspólnie pokonamy trasę do rotundy pięciu stołów.

            Prosimy o zgłaszanie dzieci- chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce- do nauczycieli grup.