• Dzień Dinozaura

• W poniedziałek 26 lutego w grupie Kangurki odbyły się zajęcia tematyczne z okazji Dnia Dinozaura. Maluchy poznały różne rodzaje dinozaurów, wykonywały zadania z kart obrazkowych dotyczące życia dinozaurów oraz stworzyły pracę plastyczną. Wiele maluchów lubi te stworzenia dlatego bardzo chętnie wzięły udział w  zajęciach. Była to wspaniała okazja, aby sprawić dzieciom frajdę oraz pogłębić ich wiedzę na temat prehistorycznych gadów.

• Mobilne Laboratorium ,,Pasjonaci"

• W piątek- 23 lutego -nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Laboratorium ,,Pasjonaci”. Nasze przedszkolaki miały możliwość zgłębienia zjawisk fizycznych odnoszących się do wirowania, grawitacji i magnesów.

Podczas zajęć dzieci eksperymentalnie przekonały się o tym co pływa, a co tonie i jaką rolę pełni powietrze wypełniające różne przedmioty. Poznały też zjawisko wirowania i przekonały się jak rzeczy niemożliwe stają się całkiem do wykonania. Przedszkolaki eksperymentowały też z magnesami. Prowadzący Laboratorium zapoznał dzieci z ,,magią” elektrostatyki, solarami i ledami.

Zajęcia spędzony w Laboratorium bardzo spodobały się naszym ,,żądnym wiedzy” przedszkolakom, które głośno wyrażały swoje pragnienie dalszego w nich uczestnictwa.

Można podejrzewać, że obudziliśmy fizyczne pasje w niejednym uczestniku Laboratorium...

• Spektakl teatralny "Lodowa kraina".

• W poniedziałek 26.02 odwiedziło nasze przedszkole studio teatralne „Krak- Art” ze spektaklem „Lodowa Kraina”. Dzieci miały okazję przenieść się w niesamowity świat lodu i śniegu oraz spędzić miło czas z głównymi bohaterami Krisem, Olafem i Anną. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie znanej bajki, dzięki czemu dzieci oglądały spektakl z dużym zainteresowaniem oraz uśmiechem na twarzy.

• Gazety dla jeży

• Zakończyliśmy akcje gazety dla jeży, którą organizowała Ekostraż Wrocław. Nasze przedszkolaki przez cały okres zimowy miały możliwość przynoszenia do przedszkola szarych gazet. Jeże, które przebywają w Ekostraży w gazetach wiją swoje gniazdka i czekają w nich na wiosnę. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za zaangażowanie w akcje. Gazety trafiły do potrzebujących jeży.

• ,,DZIEŃ KOTA"

• W dniu 16 lutego w naszym  przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. W tym dniu dzieci przebrały się za koty i brały udział w różnorodnych zajęciach- z kotem w roli głównej. Do dzieci z kilku grup

w odwiedziny przybyły też przemiłe kotki- pupile naszych wychowanków. Tego dnia naszą placówkę odwiedził trzebnicki Super Kot, dla którego dzieci przygotowały piosenki i wierszyki.

W tym dniu zabaw i radości nie było końca.

(A.S.-P., E.Ł.)

Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa

A w przedszkolu przedszkolaki – składają życzenia.

Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom zdrowia, pomyślności,

Aby dużo mieli siły dużo radości”

W lutym, tuż  po feriach zimowych grupy maluszków -Kangurków i Misi oraz nieco starszych grup- Wiewiórek, Kotków oraz Żabek przygtowały  piękne występy z okazji Dnia Babci  i Dziadka.

Każda z grup przedszkolnych miała przyjemność goszczenia w swych salach szanowne grono babć i dziadków. Wnuczęta przygotowały dla swych drogich gości występy artystyczne - recytacje wierszy, tańce i piosenki- które z łezką w oku podziwiali dziadkowie. Każdy z nich otrzymał także drobny- własnoręcznie wykonany przez dzieci upominek. Po części artystycznej babcie i dziadkowie- zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, do którego szybciutko ,,dobrały się” również wnuczęta. Goście delektowali się pysznymi wypiekami rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

„Święto Babci i Dziadka" to bardzo miła uroczystość w przedszkolu. Wielka miłość dziadków do swych wnucząt, bezwarunkowa akceptacja, szczery zachwyt oraz wzruszenie- z jakimi patrzą na dzieci- tworzą niepowtarzalny klimat tegoż spotkania.