Po kilku latach wspólnych zabaw i nauki, przyszedł czas na pożegnanie się naszych 5-6 latków z Przedszkolem, koleżankami i kolegami oraz swoimi nauczycielkami.
Z tej okazji w poniedziałek -12 czerwca, w ogrodzie przedszkolnym odbyła się piękna uroczystość. Wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Paleczek -Oświęcimska, która w ciepłych słowach wyraziła uznanie dla naszych przedszkolaków- ich umiejętności i dojrzałości.
Następnie wychowankowie gr. 3 z ekspresją zatańczyli „Polkę” , a dzieci 5 letnie w wierszach opowiadały o tym jak im było w przedszkolu. Ważnym punktem uroczystości były podziękowania dla wszystkich, którzy przez minione lata dbali o rozwój, dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, czystość a także „pełne brzuszki”naszych przedszkolaków. Wyrazy wdzięczności wierszem i kwiatami wyraziły dzieci 6- letnie. Nie zabrakło też piosenek: „Przedszkole drugi dom”, „Hej przedszkole ukochane” oraz „Mój kolego z przedszkola”, które wywołały łezkę wzruszenia także w oczach nauczycieli.
Na koniec Pani Dyrektor Agnieszka Paleczek-Oświęcimska jeszcze raz przypomniała o wielkim sukcesie naszej drużyny piłkarskiej- zdobycie 1 miejsca w „Mundialu Przedszkolaka”, pogratulowała wszystkim, którzy dzielnie o puchar walczyli- a w nagrodę każdemu zawodnikowi wręczyła piłkę nożną.
Po uroczystości w ogrodzie przedszkolnym dzieci udały się do swoich grup, gdzie czekał na nich przygotowany przez Rodziców poczęstunek oraz pamiątkowe książki i dyplomy od swoich nauczycielek.
I choć rozstawać się nie jest rzeczą łatwą to jednak jesteśmy dumni z kolejnych absolwentów naszego Przedszkola, ich rozwoju i dojrzałości. Życzymy im sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji- a w najbliższym czasie wspaniałych wakacji!
(E.Ł)

