Drodzy Rodzice!
Już w najbliższy piątek odbędzie się
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.
Zwracamy się z ogromną prośbą o przynoszenie fantów - chcemy aby każde dziecko mogło wziąć udział w zabawie z fantami. Serdecznie dziękujemy!
Drodzy Rodzice!
Już w najbliższy piątek odbędzie się
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.
Zwracamy się z ogromną prośbą o przynoszenie fantów - chcemy aby każde dziecko mogło wziąć udział w zabawie z fantami. Serdecznie dziękujemy!
W minioną sobotę (9.12.2017r.) wszystkie artykuły zebrane w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA, dotarły juz do potrzebującej rodziny.
Rodzina przekazała dla przedszkola gorące podziękowania i nie kryła łez wzruszenia.
W naszym przedszkolu dzieci od najmłodszych lat uczą się pomagać innym, a to już kolejna akcją, w którą włączyło się przedszkole.
Składamy gorące podziękowania wszystkim dzieciom i ich Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Paczki!!!
Drodzy Rodzice!
W czwartek (7.12.2017r.) na zaprosznie Pana Burmistrza Marka Długozimy wychodzimy do
GCKiS na SPOTKANIE MIKOŁAJEM. Śniadanie w tym dniu będzie o godz. 8.00.
W środę - 6 grudnia - w naszym przedszkolu złoży wizytę ważny gość- Święty Mikołaj.
Przedstawiamy harmonogram spotkań z Mikołajem w poszczególnych grupach:
Budynek A
Gr I i II godz. 9:30-9:45 (spotkanie w gr. I)
Gr. IV i V godz 9:45-10:00 (spotkanie w gr. V)
Gr III godz 10:00-10:15(spotkanie w gr. III)
Budynek B
Gr VI i VII godz. 10:20-10:35 (spotkanie w gr. VII)
Budynek C
Gr. VIII i IX godz 10:35-10:50 (spotkanie w gr. IX)
Gr X i XI godz. 10:50-11:05 (spotkanie w gr. X )
Gr. XII i XIII godz 11:05-11:20 (spotkanie w gr. XII)
30 listopada w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Dym jest zły, bo nas truje i od niego się choruje" pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. W konkursie wzięło udział dwoje uczestników z Naszego przedszkola: Hanna Kupiec z grupy III pod opieką Małgorzaty Szczurek i Katarzyny Ratajewskiej oraz Cezary Bobrowicz pod opieką Małgorzaty Piekarskiej i Katarzyny Stępień. Nasi wychowankowie przygotowali piękne prace plastyczne. Hania zdobyła II miejsce, a Cezary wyróżnienie. Serdecznie GRATULUJEMY laureatom. Dziękujemy organizatorom Paniom Monice Falfurze i Monice Marycz oraz Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1- Beacie Szadkowskiej za przybliżenie dzieciom i dorosłym tak aktualnego i ważnego dziś tematu.
SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i bycia Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.
SZLACHETNA PACZKA co roku łączy tysiące osób w mądrym pomaganiu. W tym roku do szlachetnego pomagania przyłącza się również nasze przedszkole. Zachęcamy Państwa do pomocy dla samotnej matki,która wychowuje 7 miesięcznego Igora. Rodzina potrzebuje następujących rzeczy: Mleko Nan 2, Kaszki od 6 m-ca, soczki, herbatki, Pieluszki Dada 4, chusteczki nawilżone, Sudokrem, żele i balsamy Nivea. Oprócz tego prosimy o produkty takie jak: Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów, Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka.
Drzwi wejściowe-obecne są bardzo stare, jest przez nie zimno w mieszkaniu. Mają niestandardowy wymiar 85/200. Duża piłka do pilatesu/ćwiczeń-Pani Aneta ćwiczyłaby na niej z Igorem. Kołdra i pościel w rozmiarze 140 lub 160/200, Koc w rozmiarze 160/200.
Dodatkowo: bluzki rozmiar 42, spodnie dresowe rozmiar 42, bluza rozmiar 42, kozaki zimowe rozmiar 36, body z krótkim rękawem rozmiar 80, rajtuzki.
Książka kucharska dla Pani Anety - bardzo lubi gotować. Dla Igorka książeczki - aby mógł sobie oglądać oraz takie jakie mogłaby mu czytać Pani Aneta.
Wymienione produkty przynosimy do grup do 7 grudnia, następnie zostaną one przewiezione do magazynu, skąd wolontariusze dostarczą je do wybranej rodziny.
POMÓŻMY POTRZEBUJĄCYM! ZOSTAŃMY SZLACHETNYMI DAWCAMI!!
Więcej informacji na temat akcji znajduję się na stronie: http://www.szlachetnapaczka.pl//
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!
Już niebawem Święty Mikołaj odwiedzi naszych grzecznych podopiecznych w przedszkolu. Nim jednak to nastąpi, najstarsze przedszkolaki z grup: III, IX, X i XIII, postanowiły wybrać się do Wioski Świętego Mikołaja w Chwalimierzu.
Mieliśmy okazję poznać wspaniałe elf, które przygotowały dla dzieci warsztaty świąteczne - przedszkolaki dekorowały bombki styropianowe oraz wykonały ozdoby z masy porcelanowej. Pomocnicy Świętego Mikołaja przygotowali również mnóstwo zabaw dla dzieci - dzieci ubierały choinkę, wypowiadały życzenia do „magicznej” bombki oraz rozmawiały o tradycjach bożonarodzeniowych. Dodatkową atrakcja było mini zoo, gdzie mogliśmy pogłaskać sympatyczne króliczki oraz poobserwować gołębie, które niedawno się wykluły.
Niezwykłą niespodzianką była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował nas mikołajkowymi czapkami i dyplomami.
Na koniec spotkania przedszkolaki z apetytem zajadały kiełbaski upieczone na ognisku.
Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania z Mikołajem - tym razem w naszym przedszkolu.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii. (J.B.)
We wtorek (21.11.2017r.) nasze przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu pt. „Pączkowe drzewo”. Głównymi bohaterami byli Tonia i Kajtek - dzieci mieszkające po sąsiedzku. W ogrodzie Kajtka rosło magiczne drzewo, które raz w roku rodziło pączki z nadzieniem truskawkowym. Tonia - niepełnosprawna dziewczynka, staje się obiektem żartów rówieśników, w tym również Kajtka. Wypadek z panem Osą spowoduje, że Kajtek odkrywa czym jest tolerancja wobec osób niepełnosprawnych oraz uczy go szacunku do odmienności.
Spektakl zachwycił nas wspaniałą scenografią, niebywałą muzyką oraz pięknymi lalkami. Na koniec przedstawienia aktorzy nauczyli nas posługiwać się językiem migowym.
Jesteśmy przekonani, że każdy przedszkolak dostrzeże wokół osoby niepełnosprawne oraz obdarzy je szacunkiem i pomocą. „Pączkowe drzewo” ukazało również jak ważną wartością jest przyjaźń oraz uwrażliwiło małych widzów na potrzeby rówieśników (J.B.).
W poniedziałek- 20 listopada- w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru „Krak-Art” w ramach comiesięcznych spotkań z teatrem. Tym razem mieliśmy przyjemność obejrzenia przedstawienia pt. „Przygody świnek”. Opowiadało ono o perypetiach trzech braci - małych świnek, którzy nie mogli dojść do porozumienia, z jakich materiałów powinni zbudować swój dom. Każda więc świnka zabrała się za budowę według własnego pomysłu. Jedna wykorzystała słomę, druga drewno, zaś trzecia - najmądrzejsza i najbardziej pracowita z nich- postanowiła zadać sobie wiele trudu i zbudować solidny dom z cegieł.
Mali widzowie widząc trudy bohaterów- jak zawsze z wielkim entuzjazmem- włączali się w przedstawienie i dzielnie pomagali świnkom w wykonywaniu rozmaitych zadań.
Urocze przedstawienie o trzech świnkach nauczyło nas, że"ciężka, sumienna praca naprawdę się opłaca".
(E.Ł.)
W piątek- 17 listopada- w naszym przedszkolu gościliśmy młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Trzebnicy, działającą w „Szkolnym Klubie Wolontariusza” wraz z nauczycielką Lucyną Lasotą. Ci wspaniali młodzi ludzie- wśród których rozpoznaliśmy naszych byłych wychowanków- przedstawili dla nas bajkę pt. „Kot w butach”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody bajkowego kota, który pomysłowością i sprytem dopomógł swojemu panu zdobyć bogactwo i rękę królewny. Mali widzowie żywo reagowali na przygody bajkowego Janka i jego przyjaciela kota. Interesująca fabuła, humorystyczne sceny i żartobliwe teksty, wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Młodzież wykazała się prawdziwymi zdolnościami aktorskimi oraz wielkim poczuciem humoru. Piękne stroje i dekoracje dodatkowo wzbudziły miłe odczucia estetyczne naszych przedszkolaków.
Dziękujemy pani Lucynie Lasocie oraz uczniom za inicjatywę i pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia. Było nam niezmiernie miło gościć swoich byłych wychowanków i podziwiać ich kreatywność.
(E.Ł.)
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Życzliwości- w piątek- 17 listopada, nauczycielki z naszego przedszkola przedstawiły dla dzieci teatrzyk kukiełkowy pt. „Królewna Gburka”. Na podstawie tejże bajki widzowie mogli przekonać się, jakie mogą być skutki nieuprzejmego zachowania się w stosunku do innych ludzi. Teatrzyk i wspólne rozmowy stworzyły też doskonałą okazję do przypomnienia naszym przedszkolakom magicznych słów; ,,Proszę”, ,,Dziękuję”, ,,Przepraszam”, a także ,,Dzień dobry” i „Do widzenia”. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy także co oznacza „być dobrym kolegą/koleżanką” i w jaki sposób- uprzejmość i życzliwość- możemy sobie okazywać na co dzień. Na koniec spotkania przedszkolaki miały okazję rozpoznawania i nazywania uczuć przeżywanych w różnych sytuacjach, uczyły się wczuwać w emocje innych, a także poznały „magiczny” i pozytywny sposób na wyrażanie emocji nawet tych trudnych. Aby od teorii przejść do praktyki nasi- szczerze już przekonani do konieczności bycia życzliwym- podopieczni wylosowali sobie zadanie do wykonania tegoż dnia...
Mamy nadzieję, że świętowanie Dnia Życzliwości, codzienne rozmowy o przeżywanych przez dzieci emocjach, czytanie literatury, obcowanie ze sztuką wzmocnią właściwe zachowania w społeczności przedszkolnej oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu, życzliwości wobec innych i uśmiechu. Koordynatorem Dnia Życzliwości była nauczycielka Anna Krzyżostaniak.
(E.Ł.)
Miło nam poinformować o sukcesach naszych wychowanków. Konkurs plastyczny pt. „Jesień w Trzebnicy” został rozstrzygnięty :
II miejsce - Maksymilian Szala, grupa IX (nauczycielki: Monika Dymińska, Sylwia Pietrzykowska)
III miejsce - Alicja Wielińska, grupa X (nauczycielki: Małgorzata Piekarska, Katarzyna Stępień).
Ogromny sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z mojego miasta” odniosła Weronika Martyszko z grupy X, zajmując I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Drodzy Rodzice!
Zapraszamy na ZEBRANIA, które odbędą się we wtorek - 21.11.2017r. o godz.17.00 w salach poszczególnych grup.
Serdecznie zapraszam rodziców dzieci z grupy IV
na zajęcia otwarte,
które odbędą się dnia 16.11.2017 (czwartek)
o godz. 9:40 w sali nr 4.
nauczycielka: Agata Podrygajło
Już przed laty okrzyknięto
W listopadzie ważne święto
11-sty dzień miesiąca
Niesie z sobą mnóstwo słońca
Bo to bardzo ważna data
I dla Polski i dla świata.
Przedszkolaki pamiętają
Całą Polskę pozdrawiają.
Drodzy Rodzice!
W czwartek (9.11.2017r.) w naszym przedszkolu będą robione zdjęcia. Prosimy w tym dniu ubrać dzieci według uznania.
Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci z grupy VIII
na zajęcia otwarte,
które odbędą się w środę- 15 listopada
o godz. 10:00 w sali nr 8.
nauczycielka: Ewa Łopąg
W poniedziałek (6.11.2017r.) mieliśmy okazję uczestniczyć w Spotkaniu z muzyką, podczas którego poznaliśmy nowy instrument - saksofon.
Wszystkie dzieci gorąco przywitały przybyłych gości piosenką „Dzieńdobrynka”. Następnie pani prowadząca zabrała nas w „podróż” po świecie. Świetnie bawiliśmy się przy muzyce prosto z Wenecji, skocznym kankanie oraz utworach jazzowych. Dzieci poznały wygląd, budowę i rodzaje saksofonu. Mogły usłyszeć dźwięki ciche, głośne, skoczne i ślizgające. Powstał również przedszkolny „zespół jazzowy”, w którym zagrali najodważniejsi chłopcy. Dzieci świetnie bawiły się też przy piosenkach o tematyce patriotycznej. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polakami”.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii. (J.B.)
Jak co roku, gdy jesień wita nas kolorowymi listami i bukietem wrzosów, nasze przedszkolaki mają okazję wykazać się talentem wokalnym i tanecznym. Tym razem Konkurs Piosenki Jesiennej „O ZŁOTĄ SZYSZKĘ” odbył się w piątek (27.10.2017r.). Organizatorką tegorocznej edycji była nauczycielka - p. Monika Madeja.
W pięknie przygotowanej scenerii swoje umiejętności mogły zaprezentować wszystkie grupy, nawet te najmłodsze. Mali wykonawcy z przejęciem prezentowali na scenie przygotowane piosenki. Nie zabrakło też kolorowych strojów, jesiennych opasek, rekwizytów, instrumentów oraz rytmicznych tańców w takt śpiewanych utworów. Przedszkolaki zaprezentowały piękne piosenki o tematyce jesiennej, m. in. „Kolorowe listki”, „Kasztanki”, „Dary jesieni”, „Hej pada, pada deszczyk”, „Jesienna poleczka”.
Na zakończenie jury w składzie: Pani Wicedyrektor Katarzyna Stępień. przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Januszewska oraz nauczycielka Pani Małgorzata Szczurek, podziękowało dzieciom za piękne wykonanie jesiennych piosenek i tańców oraz wręczyło wszystkim uczestnikom dyplomy i słodkie niespodzianki. Podziękowania skierowane również były do nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali piękne stroje dla przedszkolaków.
Doskonale wiemy, że trema nie jest znana naszym podopiecznym i każdy dzielny przedszkolak wykazała się nie lada talentem! Jeszcze raz gorąco gratulujemy wszystkim dzieciom! Kolejny konkurs piosenki juz za rok...
Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii. (J.B.)
W ramach projektu „Zdrowie zachowuję, bo z nim współpracuję”, w czwartek (23.10.2017r.), nasze przedszkole odwiedziły pielęgniarki z GCM ZDRÓJ - pani Katarzyna Bakalarczyk oraz pani Urszula Siemiątkowska.
Rozmowa z przedszkolakami miała na celu kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-kulturalnych. Panie pielęgniarki wyjaśniły dzieciom na czym polega higiena osobista i zdrowy styl życia oraz udzieliła praktycznych rad, jak dbać o swoją higienę. Przedszkolaki aktywnie brały udział w rozmowie i obiecały, że będą pamiętały o wszystkich zasadach higieny które omówiły panie pielęgniarki. Następnie panie zaprezentowały różnorodny sprzęt, min. strzykawki, stetoskop. Nie brakowało również chętnych do zmierzenia ciśnienia. Na koniec spotkania dzielne przedszkolaki otrzymały naklejki oraz kolorowanki.
Gorąco dziękujemy paniom pielęgniarkom za pouczające spotkanie. (J.B.)
Powered by aSc EduPage