Aktualności w przedszkolu

        • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
          • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          • Każdy Przedszkolak dobrze wie,

            Że kiedy wrzesień kończy się,

            Od najmłodszego aż po starszaka,

             wszyscy świętują dzień przedszkolaka.

             

             

             

            Kochane Przedszkolaki!

            Z okazji Dnia Przedszkolaka wszystkim naszym podopiecznym życzymy samych wspaniałych dni. Niech uśmiech zawsze gości na waszych ustach, a wszystkie marzenia spełniają się w oka mgnieniu. Rozwijajcie swoje talenty oraz cieszcie się każdą chwilą spędzoną w naszym przedszkolu.

            Radosnego Dnia Przedszkolaka!

        • ,,WYCIECZKA GRUP VIII i X DO MINI ZOO W PĘGOWIE"
          • ,,WYCIECZKA GRUP VIII i X DO MINI ZOO W PĘGOWIE"


          •  

            We wtorek 18 września- dzieci z grup X i VIII wybrały się na wycieczkę do mini zoo „ Gaja” koło Pęgowa. Po wyjściu z autokaru przywitała nas cisza tak odmienna od miejskiego zgiełku. Po wejściu na teren mini zoo spotkaliśmy się z właścicielką panią Sylwią i jej synem Marcelem. Pani Sylwia miała przygotowany kosz pokrojonej marchewki przeznaczonej do karmienia zwierząt. Chętne dzieci mogły karmić kozy, osiołka i króliki. Można było zwierzęta głaskać. W mini zoo spotkaliśmy również kota, bardzo przyjazną kurę i małą sarenkę. Podczas pobytu w mini zoo mogliśmy poznać zwyczaje zwierząt, jak też spróbować dojenia kozy. Była również możliwa degustacja koziego mleka. Dzieci podczas wspólnych zabaw na łące mogły zawierać nowe znajomości z kolegami z innej grupy. Po wspólnej zabawie dzieci zjadły przygotowane pieczone kiełbaski na ognisku. Po wspólnym posiłku poszliśmy oglądać małe małpki w wolierze, która umożliwiała obserwowanie małpek podczas karmienia robaczkami. Mini zoo” Gaja” to miejsce, w którym się odpoczywa i relaksuje. Bezpośredni kontakt z przyjaznymi zwierzętami gwarantuje wiele radości i emocji nie tylko wśród najmłodszych.



            (M.A)

             

        • ,,KONKURS PLASTYCZNY"
          • ,,KONKURS PLASTYCZNY"

          • Drodzy Rodzice!

             

            Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Trzebnica- moje miasto. Polska- moja Ojczyzna”, który organizowany jest dla uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3- 6 lat oraz ich rodziców. Uczestnicy (dzieci i rodzice) wykonują prace plastyczną zgodnie z tematem, dowolnie wybraną techniką plastyczną: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, techniki łączone. Format pracy: A3 (30x42). Termin składania prac: 05.10.2018

            Szczególy konkursu i regulamin dostępny jest na stronie internetowej przedszkola oraz na tablicach ogłoszeń w poszczególnych budynkach.

        • ,,WYCIECZKA GRUP XI I XIII DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ POCAHONTAS"
          • ,,WYCIECZKA GRUP XI I XIII DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ POCAHONTAS"

          • W piątek- 14 września- dzieci z grup XI i XIII wybrały się na wycieczkę do Wioski indiańskiej Pocahontas w Zabrodziu- koło Wrocławia. Już na parkingu przywitali nas prawdziwi Indianie, ubrani w przepiękne stroje. Podczas pobytu w wiosce mogliśmy poznać zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie- które szczególnie działają na wyobraźnie dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Dzieci podczas wspólnych zabaw ćwiczyły określone umiejętności, których zdbycie nagradzane było pieczątkami. Przedszkolaki więc uczyły się- jak polować na bizona – strzelając z łuku, samodzielnie wykonały gliniane naczynia w pracowni ceramiki, ćwiczyły indiańskie śpiewy i tańce. Na zakończenie pobytu każde dziecko zostało przyjęte do szczepu indiańskiego „Ślimaków Słodziaków”i zaliczone do społeczności wioski Pocahontas. Dla zregenerowania sił po licznych zabawach i towarzyszących im emocjach- głodni mali Indianie udali się na posiłek – kiełbaski pieczone na ognisku.

            Piórko w opasce, indiańskie imię , dym ogniska, dźwięki bębnów i śmiech współplemieńców na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków, którzy w drodze powrotnej nieustannie pytali- kiedy wrócą do wioski...

            (E.Ł.)

        • INFORMACJA DLA RODZICÓW
          • INFORMACJA DLA RODZICÓW

          • Szanowni Rodzice!

            W szatni budynku C znajdują się ubrania i kapcie z zeszłego roku.

            Prosimy o ich odbiór do najbliższego piątku.

        • ZEBRANIA Z RODZICAMI
          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Drodzy Rodzice!

            Serdecznie zapraszamy na zebrania,

            które odbędą się 11.09.2018 (wtorek)

            o godz. 17.00

            w  grupach IV,V,VII,VIII,IX,X,XI,XII i XIII

        • WITAMY W PRZEDSZKOLU
          • WITAMY W PRZEDSZKOLU

          • Gorąco witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
            Szczególnie  witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym!

        • LISTY DZIECI ORAZ ZEBRANIE Z RODZICAMI
          • LISTY DZIECI ORAZ ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • Drodzy Rodzice!

            Listy nowoutworzonych grup zostaną wywieszone w dn. 2.08.2018r.

            w budynku A obok sekretariatu.

            Zebranie dla Rodziców dzieci nowoprzyjętych

            odbędzie się dn.29.08.2018r. o godz. 17.00 w budynku A.

        • DYŻUR PRZEDSZKOLA W SIERPNIU
          • DYŻUR PRZEDSZKOLA W SIERPNIU

          •  

            Drodzy Rodzice!

            W miesiącu sierpniu przedszkole pełni dyżur.

            Budynek C czynny od godz. 6.30, a budynek A od godz. 8.00.

            Do godz. 8.00 wszystkie dzieci schodzą się w sali nr 10 w budynku C.

            Zapraszamy dzieci z poszczególnych grup do następujących sal:

             

            BUDYNEK A (czynny w godz. 8.00-16.00)

            grupy: I, II, V - sala 1

            dzieci z Przedszkola nr 1  - sala 2

             

            BUDYNEK C (czynny w godz. 6.30-17.00)

            grupy: VI, VII, VIII - sala 10

            grupy: III, IV, X - sala 11

            grupy: IX, XI, XII, XIII - sala 12

            dzieci z SP 1 i SP 3- sala 13

        • WAKACJE!
          • WAKACJE!

          • Naszym kochanym wychowankom, ich Rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom naszego przedszkola życzymy słonecznych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji! 

            Przypominamy, że w miesiącu lipcu nasze przedszkole jest nieczynne. Przedszkole pełni dyżur w sierpniu.

        • ,,ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA"
          • ,,ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA"

          • Drodzy Rodzice!

             

            Zapraszamy na Uroczystość Zakończenia Przedszkola-dla dzieci 5 letnich,

            która odbędzie się 14 czerwca (czwartek) o godz. 14:30

            Po krótkim programie artystycznym, który zaprezentujemy w ogrodzie przedszkolnym –

            dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do swoich grup.

        • POMOC DLA SZYMONA
          • POMOC DLA SZYMONA

          •  

            Dołączamy się do pomocy naszemu dawnemu wychowankowi - Szymonkowi. U chłopca zdiagnozowano nowotwór mózgu. Zachecamy do pomocy!

            Szymon - bądź dzielny!

        • WIZYTY PRZEDSZKOLAKÓW W SP 1 I SP 3
          • WIZYTY PRZEDSZKOLAKÓW W SP 1 I SP 3

          • W minionych dniach nasze przedszkolaki zagościły w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3. Mieliśmy okazję pozwiedzać sale oraz poznać swoje przyszłe szkoły.

                        Uczniowie przygotowali dla nas przedstawienie, zawody sportowe, zabawy z chustą, malowanie farbami, bańki mydlane oraz wiele innych atrakcji. Mogliśmy pobawić się zabawkami w salach oraz przywitać się z dawnymi kolegami z przedszkola.

                        Już od września nasze 5-latki zagoszczą w progach szkół, a zajęcia adaptacyjne z pewnością pomogą im oswoić się z nowym otoczeniem. Składamy gorące podziękowania dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom SP 1 i SP 3 za zorganizowanie wspaniałych zajęć dla naszych kolejnych absolwentów (J.B.).

        • ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
          • ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

          • Rok szkolny dobiega już końca, dlatego też nasi najstarsi wychowankowie pożegnali się z przedszkolem. Wspólnie z rodzicami uczestniczyli w uroczystej akademii, która odbyła się 14.06.2018r.

            Wszystkich zgromadzonych przywitały prowadzące - Justyna Bartosik i Monika Dymińska. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Paleczek-Oświęcimska, która gratulowała absolwentom i ich rodzicom oraz życzyła wszystkim samych sukcesów na kolejnych etapach edukacji.  

            Uroczystość rozpoczęły dzieci 5- letnie, które powiaty rodziców, nauczycielki oraz pozostałych pracowników przedszkola, po czym zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkole drugi dom”. Niespodziankę absolwentom przygotowali młodsi koledzy - Tosia z gr. XI oraz Aleks z gr. XII, którzy uroczyście pożegnali straszaków dając im najlepsze rady na dalszą drogę oraz wręczając słodki upominek. W barwnych strojach zaprezentowały się dzieci z grupy XIII (nauczycielki: Justyna Bartosik, Monika Madeja), które zatańczyły krakowiaka. Nadeszła pora na podziękowania - dzieci swoją wdzięczność okazały pani dyrektor, pani wicedyrektor, paniom z sekretariatu i kuchni oraz panu konserwatorowi. Wszyscy otrzymali piękne kwiaty jako wyraz uznania za swoją ciężką pracę. Występ zakończył się nowoczesnym tańcem z pomponami w wykonaniu dzieci z grupy IX, przygotowanych przez Monikę Dymińską i Sylwię Pietrzykowską.  Tuż po uroczystości na wszystkich absolwentów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Choć rozstawać się nie jest rzeczą łatwą, to jesteśmy pewni, że kolejne grono naszych absolwentów przyniesie nam dumę i nie zapomni o latach spędzonych z nami w przedszkolu. Naszym absolwentom 2017/2018 życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów! (J.B.)

          • TEATRZYK ,,ZACZAROWANY MŁYNEK"

          • W piątek -8 czerwca- gościliśmy teatr Krak-Art z ostatnim w tym roku przedstawieniem pt. ,,Zaczarowany młynek”. Spektakl oparty był na motywach legendy estońskiej. Była to opowieść o dwóch braciach- jeden z nich ubogi rybak, pewnego dnia dostał młynek. Ten okazał się nie całkiem zwyczajny- obdarował bowiem rybaka wielkim skarbem- solą. Mali widzowie z ogromną ciekawością przysłuchiwali się opowieści. Dodatkową atrakcją było to, że artyści zaprosili dzieci do wspólnej zabawy, co sprawiło najmłodszym wielką radość.

            Jak każda dobra bajka i ta również miała swój morał. Spektakl uświadamiał, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość, skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi.

            (E.Ł)

             

             

        • BUDYNEK B ZAMKNIĘTY
          • BUDYNEK B ZAMKNIĘTY

          • Szanowni Rodzice!

            Informujemy, że z powodu awarii budynek B jest zamknięty.

            Od wtorku- dzieci z grup VI i VII  zapraszamy do sali nr 10 w budynku C.

            Dzieci z grupy VIII schodzą się rano (do śniadania) w sali nr 10 w budynku C

            i po obiedzie ok.14.30 rozchodzą się z sali nr 10. Po śniadaniu gr VIII przechodzi do sali "Halinówka"na poziomie -1 w budynku C

        • ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA I PIKNIK RODZINNY
          • ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA I PIKNIK RODZINNY

          • W miniony piątek (25.05.2018 r.) plac przedszkolny wypełniły odświętnie ubrane przedszkolaki, ich rodzice oraz rodzeństwo. A to wszystko z okazji Święta Polskiej Niezapominajki - najważniejszego ze świąt w naszym Przedszkolu. Uroczystą akademię poprowadziły nauczycielki - Justyna Bartosik oraz Anna Krzyżostaniak.

                        Wśród zaproszonych gości była pani Krystyna Haładaj - Naczelnik Wydziału Oświaty, dyrektorzy z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Tegoroczne uroczystości obchodziliśmy pod hasłem „Trzebnica moje miasto, Polska moja ojczyzna”.

                        Wszystkich zgromadzonych powitał Ignaś Kocik z grupy XIII, po czym zaprezentowały się najmłodsze dzieci z grupy V, które przygotowały ludowy taniec pt. „Grozik”. Zaraz potem nadeszła pora na patriotyczne wiersze, które są doskonale znane naszym wychowankom. Ogromnymi brawami został nagrodzony Krakowiak w wykonaniu dzieci z grupy III (nauczycielki: Katarzyna Ratajewska, Małgorzata Szczurek). Cała przedszkolna dziecięca społeczność zachwyciła gości piosenką „Jesteśmy Polka i Polakiem”.  Równie pięknie zaprezentowali się Gabryś Krauze oraz Cezary Krauze z grupy X, którzy przygotowali wiersz autorstwa mamy Czarka pt. „Dziękuję Ci Polsko”. Również aktorsko wiersz napisany wspólnie z mamą Idą wyrecytowała Gosia Wnukowska z grupy XIII. Występ zakończyły przedszkolaki z grupy XIII, które pięknie zaśpiewały piosenkę „Trzebnica to moje miejsce”. Po występach dzieci głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Paleczek-Oświęcimska, która podziekowała dzieciom za piękne występy oraz dostarczanie wielu niezapominianych wzruszeń, Panu Burmistrzowi za wkład w rozwój Naszej placówki, pracownikom za kontynuowanie pięknych tradycji, Radzie Rodziców za owocną współpracę. Następnie Pani Krystyna Haładaj na ręce Pani Dyrektor złożyła życzenia oraz gorące podziękowania. Również przedstawiciele Rady Rodziców przyłączyli się do życzeń.

                        Po części oficjalnej nadeszła pora na Piknik Rodzinny. Ogród wypełnił się dmuchanymi zamkami, była mini fotobudka, pyszne ciasta przygotowane przez pracowite mamy oraz pachnące kiełbaski z grilla pieczone przez tatusiów. Przedszkolaki z całymi rodzinami mogły skorzystać z kącika harcerskiego, kącika wojskowego, kącika piękności, kącika artysty. Dodatkowo nie lada atrakcją były wozy straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej. Można było się też bawić z animatorami i puszczać ogromne bańki mydlane.          Piknik dostarczył nam wszystkim wiele przyjemnych przeżyć i wrażeń, był okazją do integrowania się całej społeczności przedszkolnej - dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Ten wyjątkowy dzień, był czasem miłej zabawy oraz świetną okazją do wypoczynku na świeżym powietrzu. W tak wspaniałym rodzinnym dniu na twarzach wszystkich - małych i dużych -malował się uśmiech. Tak nam minął ten wyjątkowy – Niezapominajkowy Dzień. (J.B.)