W poniedziałek 22 lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym koncercie z cyklu " Spotkania z muzyką". Gościem specjalnym koncertu była pani Monika ze swoim instrumentem muzycznym- altówką.
Podczas spotkania dzieci zapoznały się z budową instrumentu, dowiedziały się do jakiej rodziny on należy, a przede wszystkim miały możliwość wysłuchania jego brzmienia. Nasze przedszkolaki mogły zachwycić się takimi utworami , wygrywanymi na altówce, jak: "Walc wiedeński- Nad pięknym modrym Dunajem" -J. Straussa, "Polonez" Ogińskiego, Melodia neapolitańska- "La Spagnola".
Wysłuchały też melodii w stylu " Dzikiego Zachodu". Słuchając muzyki dzieci miały możliwość pływania, wiosłowania, wygrzewania się w słońcu, a także dyrygowania, jeżdżenia na koniu i rzucania lassem. W czasie koncertu słuchacze mieli także kontakt z językiem włoskim poznając takie słowa jak: piano, forte ,stacchato, pizzicato i jeszcze kilka innych...