Aktualności w przedszkolu

        • SPOTKANIE Z MUZYKĄ-ALTÓWKA
          • SPOTKANIE Z MUZYKĄ-ALTÓWKA

          •    W poniedziałek 22 lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym koncercie z cyklu " Spotkania z muzyką". Gościem specjalnym koncertu była pani Monika ze swoim instrumentem muzycznym- altówką.

                      Podczas spotkania dzieci zapoznały się z budową instrumentu, dowiedziały się do jakiej rodziny on należy, a przede wszystkim miały możliwość wysłuchania jego brzmienia. Nasze przedszkolaki mogły  zachwycić się takimi utworami , wygrywanymi na altówce, jak: "Walc wiedeński- Nad pięknym modrym Dunajem" -J. Straussa, "Polonez" Ogińskiego,  Melodia neapolitańska- "La Spagnola".

                  Wysłuchały też melodii w stylu " Dzikiego Zachodu". Słuchając muzyki dzieci miały możliwość pływania, wiosłowania, wygrzewania  się w słońcu, a także dyrygowania, jeżdżenia na koniu i rzucania lassem. W czasie koncertu  słuchacze mieli także kontakt z językiem włoskim poznając takie słowa jak: piano, forte ,stacchato, pizzicato i jeszcze kilka innych...

        • PRZEDSZKOLAKI UCZCIŁY „DZIEŃ KOTA”
          • PRZEDSZKOLAKI UCZCIŁY „DZIEŃ KOTA”

          • 17 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kota. W tym dniu Pan Burmistrz Marek Długozima wręczył nagrody w konkursie na „Laurkę dla Super Kota”. Nasze przedszkolaki wraz z wychowawcami, podczas ferii wykonały wiele prac- a dwie z nich zostały nagodzone. Wyróżnione laurki to prace Niny Buczak, która swą pracę wykonała pod kierunkiem nauczycielki- Marzeny Aniołek oraz Mai Raval, którą wspierała nauczycielka Monika Dymińska.
            Nasze Przedszkole aktywnie włączyło się w organizację Dnia Kota w GCKiS. Dzieci z grupy IX pod kierunkiem Małgorzaty Piekarskiej wyrecytowały piękny wiersz pt. „Trzebnickie koty”, dzieci z grupy VII z wychowawczynią Agatą Cierpiał przygotowały przedstawienie „Chory Mruczysław”. Nasi wychowankowie zaśpiewali również piosenkę na cześć Super Kota. To dla nas ogromna radość, że mogliśmy uświetnić swoimi występami tę uroczystość.

        • SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI PRZEDSZKOLA
          • SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI PRZEDSZKOLA

          •       We wtorek 2 lutego  2016 roku w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie absolwentów, którzy ukończyli edukację przedszkolną w naszej placówce w roku szkolnym 2014/2015. Spotkanie zorganizowały nauczycielki: Monika Dymińska oraz Anna Krzyżostaniak.

                  Byłe przedszkolaki przybyły wraz z Rodzicami. Wszyscy czekali na ten moment z niecierpliwością i mile wspominali wspólne chwile spędzone w Przedszkolu. Dzieci też chętnie dzieliły się wrażeniami z pobytu w szkole m.in. pokazywały swoje zeszyty oraz książki.

                Podczas spotkania były wspólne zabawy przy piosenkach znanych z przedszkola, zabawy z chustą, różnorodne konkursy i konkurencje, co ponownie zintegrowało całą grupę. Było przy tym  dużo uścisków, uśmiechów i miłych wspomnień.  Potem przyszła pora na „słodki poczęstunek” .

                Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.  Nasi absolwenci  bardzo cieszyli się z tej formy utrzymywania kontaktów, wyrazili też chęć uczestnictwa w takich spotkaniach w przyszłości.

        • Prezentacja "Bezpieczne ferie"
          • Prezentacja "Bezpieczne ferie"

          • Prezentacja „Bezpieczne ferie”

            Kilka miesięcy zabawy i nauki za nami. Dzieciom należy się wypoczynek, ale żeby mógł być on w pełni wykorzystany, musi być przede wszystkim bezpieczny.

            W trosce o  zdrowie i bezpieczeństwo dzieci 26 stycznia dla 5 i 6-latków Joanna Konopacka, zorganizowała prezentację „Bezpieczne ferie”. Dzieciom przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz zabaw na śniegu. Z pewnością każde z dzieci wie: gdzie nie wolno zjeżdżać na sankach, jakimi śnieżkami nie wolno rzucać, gdzie można jeździć na łyżwach, jak ważne jest noszenie odblasków w zimowe wieczory itp..

            Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych ferii !

             

        • PODZIĘKOWANIE
          • PODZIĘKOWANIE

          • PODZIĘKOWANIE

            Serdecznie dziękujemy Wsystkim rodzicom za przygotowanie pięknych strojów do przedstawienia oraz za włączenie się w przygotowania z okazji Dnia Babci i Dziadka.

             

            Nauczycielki:

            M. Piekarska, K. Stępień

        • REKRUTACJA 2016/2017
          • REKRUTACJA 2016/2017

          • REKRUTACJA 2016/2017

             

            W zakładce Rekrutacja, znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji

            do Przedszkola Publicznego nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy

            na rok szkolny 2016/2017.

        • TEATRZYK PT. "KRÓLOWA ŚNIEGU"
          • TEATRZYK PT. "KRÓLOWA ŚNIEGU"

          • 18 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów krakowskiego Teatru Art-re .

            Aktorzy wprowadzili dzieci w świat fantazji i wyobraźni w przedstawieniu pt. „Królowa Śniegu”. Dzięki obejrzanej inscenizacji mali widzowie mieli możliwość zapoznania się z wartościami takimi jak: dobro, piękno, sprawiedliwość i prawda. To wspaniałe przedstawienie aktywizowało małych przedszkolaków do wspólnej zabawy. Dzieci zachwycone były barwnymi kostiumami oraz bogatą scenografią, która w pełni oddawała baśniową atmosferę. Gra aktorów została nagrodzona dużymi brawami.

        • BAL KARNAWAŁOWY
          • BAL KARNAWAŁOWY

          • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

             

            „Zabawy pirata dookoła świata”- pod takim hasłem w piątek 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Sale przedszkolne wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślone stroje.

            Dzieci świetnie bawiły się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które przygotowali zaproszeni do przedszkola animatorzy- piraci z zespołu muzycznego „Dawidex”. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca.

            Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Po zakończeniu zabawy, każda grupa zmęczona, lecz zadowolona udała się do swojej sali, aby odpocząć i posilić się przygotowanymi dla nich smakołykami.

            Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku, towarzyszą jej niesamowite emocje oraz niezapomniane przeżycia dla naszych milusińskich.

                                                                       Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

        • ORSZAK TRZECH KRÓLI
          • ORSZAK TRZECH KRÓLI

          • Drodzy Rodzice!

             

            6 stycznia, po raz drugi spod Trzebnickiej Bazyliki wyruszy Orszak Trzech Króli

            o godz. 13 30.

                               Zachęcamy rodziców i dzieci do udziału w Orszaku ,który jest publiczną manifestacją naszej wiary i radości z Narodzenia Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela.

            Rodzice idą  wraz z przebranymi dziećmi zaraz za gwiazdą betlejemską.

            Dziewczynki przebierają się za aniołki, chłopcy za pastuszków.

            Tylko przebrane dzieci wraz z rodzicami idą za gwiazdą .Pozostali wierni idą z tyłu Orszaku.

            Życzę radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ,Niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi i obdarzy pokojem.

             

                   

                                                                                          katecheta Bożena Świech

        • PRZERWA  ŚWIĄTECZNA
          • PRZERWA ŚWIĄTECZNA

          • Organizacja pracy Przedszkola w dniach 24.12-31.12.2015r.

            Szanowni Państwo informujemy, że od 24 grudnia do końca roku Przedszkole pełni dyżur. Czynny bedzie tylko budynek A. Grupy będą łączone.

            sala nr 1 grupy: I i II

            sala nr 2 grupy: XI, XIII

            sala nr 3 grupy: VI, VII, VIII

            sala nr 4 grupy: IX, X, XII

            sal nr 5 grupy: III, IV, V

            Dzieci schodzą się na dole w sali nr 1. Bardzo prosimy zabrać kapcie z budynków B i C.

        • HARMONOGRAM JASEŁEK W PRZEDSZKOLU
          • HARMONOGRAM JASEŁEK W PRZEDSZKOLU

          •  

            Drodzy Rodzice!

            Poniżej przedstawiamy harmonogram JASEŁEK dla poszczególnych grup:

            II GR.- 18.12.2015 o godz. 15 00 (piątek)

            III GR.- 21.12.2015  o godz. 15 30 (poniedziałek)

            IV GR.-16.12.2015 o godz. 16 30 (środa)

            V GR.-17.12.2015 o godz.14 15 (czwartek)

            VII GR- 21.12.2015 o godz. 14 30 (poniedziałek)

            IX GR- 18.12.2015 o godz. 17 00 (piątek)

            X GR- 22.12.2018 o godz. 15 30 (wtorek)

            XI GR- 17.12.2015 o godz. 15 00 (czwartek)

            XII GR-21.12.2015 o godz. 15 30 (poniedziałek)

            XIII GR-18.12.2015o godz. 15 00 (piątek)

            Serdecznie zapraszamy

          • TEATRZYK PT."PINOKIO"

          • W miniony czwartek 10 grudnia poraz kolejny nasze Przedszkole odwiedził krakowski teatr Art – Re, który przedstawił spektakl pt. „Pinokio”. Przedstawienie przygotowane zostało na podstawie bajki Carla Collodiego. Opowiada o drewnianym pajacyku, którego wystrugał z magicznego drewna majster Dżepetto. Marzeniem Pinokia było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazały się być bardziej kuszące. Pinokio zlekceważył przestrogi Świerszcza i uciekł z domu. Pajacyk spotkał na swej drodze kierownika cyrku, który dał mu złote monety. Następnie dał się zwieść podstępnemu Lisowi i straci złote monety. Ostatecznie zaczyna rozumieć, kto był mu życzliwy. Po wielu dramatycznych przygodach wrócił do ojca, zrozumiał swoje złe postępowanie i obiecał poprawę. W nagrodę za dobre zachowanie Niebieska Wróżka zmieniła go w prawdziwego chłopca. Przedstawienie nauczyło dzieci, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a w życiu warto godnie, sprawiedliwie i uczciwie postępować. Naszym przedszkolakom bardzo podobał się spektakl, z tego względu, iż miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia.

        • "KIERMASZ ŚWIĄTECZNY"
          • "KIERMASZ ŚWIĄTECZNY"

          •            

                     W miniony piątek (11.12.2015 r.) odbył się w naszym Przedszkolu  po raz kolejny  "Kiermasz  Świąteczny", tym razem został on zorganizowany pod hasłem "Niezapomniane chwile", który miał na celu  promowanie wartości rodziny.

                    Od samego rana towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, a dźwięk kolęd słyszanych w tle wprowadził nas wszystkich w magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

                     Jak co roku było to wspólne dzieło Rodziców, dzieci oraz nauczycieli.  Każda grupa wzięła w nim aktywny udział i wystawiła swoje prace. Mogliśmy zakupić śliczne ozdoby na choinkę (bombki, gwiazdki, aniołki, choinki, świeczniki),ozdoby stołu wigilijnego (stroiki, choinki z makaronu), ale nie tylko… Dużą atrakcją okazała się loteria fantowa z zabawkami, w której każdy los wygrywał oraz zdjęcia grupowe.

             Rodzice i dzieci mogli skorzystać także z działającej obok kawiarenki, która zachwycała pysznymi ciastami i gorącymi napojami.

                  Dochód  z całej imprezy  przeznaczony będzie na doposażenie sprzętu fotograficznego w naszym Przedszkolu.

                Pragniemy z całego serca, raz  jeszcze podziękować: Radzie Rodziców, Rodzicom, dzieciom oraz  wszystkim nauczycielom za zorganizowanie wspaniałej imprezy.

            Zapraszamy do oglądania naszej galerii zdjęć.

        • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          • Drodzy Rodzice!

            W najbliższy piątek – 11.12.2015 roku odbędzie się w naszym Przedszkolu „Kiermasz Świąteczny”. W związku z tym, obiad tego dnia będzie podany szybciej tzn.  o godz. 13 30.

            Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny.

        • MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
          • MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

          • Mikołajki

            Dnia 7 grudnia 2015 roku do Naszego Przedszkola przybył Św. Mikołaj ze swoją liczną świtą. Dzieci przywitały długo wyczekiwanego gościa piosenkami i wierszykami, mogły zadawać Mikołajowi pytania. Przedszkolaki otrzymały zasłużone prezenty- każde dziecko dostało paczkę wypełnioną słodkościami oraz zabawki do grupy. Dzieci były przeszczęśliwe ze spotkania z Mikołajem i otrzymanych prezentów. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie Spotkania Mikołajkowego- młodzieży gimnazjalnej z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy oraz wychowawcy klasy Pani Katarzynie Spigiel. (A.K)

        • SPOTKANIE Z MUZYKĄ-GITARA
          • SPOTKANIE Z MUZYKĄ-GITARA

          • W poniedziałek 29.11. 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert z cyklu „Spotkania z muzyką”. Nasze przedszkolaki miały możliwość poznania instrumentu- Gitary klasycznej, za sprawą muzyka Pana Adama. Podczas spotkania dzieci poznały budowę gitary oraz sposoby grania na tym instrumencie (palcami, kostką czy rurkami). W czasie koncertu gitarzysta w sposób bardzo dynamiczny i ekspresyjny wykonał wiele bardziej lub mniej znanych utworów muzycznych. Wysłuchaliśmy między innym „Fiesta”, „Stremolo”, utwory jazzowe, klasyczne, muzykę z ”nutką hiszpańską”, „grecką". Takie rytmy we wspaniałym wykonaniu wywołały żywą reakcję naszych przedszkolaków- spontaniczne, rytmiczne tańce, podskoki, okrzyki i oklaski. Pani Katarzyna Kruszewska przygotowała dla dzieci ciekawe rekwizyty i nakrycia głowy- czapki śnieżynek i opaski aniołków- do inscenizacji zimowej piosenki. Następnie na zakończenie dzieci w czapkach Mikołaja przygotowywały się do świąt wykonując różne prace domowe (zamiatały, wycierały kurze, robiły pranie, ugniatały ciasto, lepiły pierogi) po pracy była zabawa na podwórku: lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami w rytm piosenki „Ida święta”. Czekamy na kolejne spotkanie z muzyką już w Nowym RokuJ(A.K.)

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            Nasze przedszkolaki świętowały w dniach 25.11-27.11. 2015 roku w sali spotkań w trzebnickim Ratuszu. Na spotkanie urodzinowe zabrały swoje ukochane pluszaki. W Ratuszu dzieci przywitała uśmiechnięta Pani Alicja Falandys, która pokazywała przedszkolakom różne misie i opowiadała o nich, a potem dzieci przedstawiały swoje ukochane maskotki.   Każde dziecko mogło ozdobić kredkami świeczkę na urodzinowy tort dla misiów oraz przykleić ją na torcie. Wszyscy wesoło bawili się kolorową chusta animacyjną zabawiając przy okazji misie. Na koniec dzieci dostały na pamiątkę naklejki z misiami oraz wszyscy częstowali się cukierkami. Dziękujemy Pani Alicji za ciepłe przyjęcie przedszkolaków oraz ciekawe zorganizowanie im zabawy J (T.C. i A. K.)

             

          • ZAJĘCIA OTWARTE GR. 8

          •  

            Drodzy Rodzice!

            Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte w grupie VIII,

            które odbedą się w środę (02.12.2015 r.) o godz. 9:40.

            Wychowawca: Magdalena Zych

        • AWARIA
          • AWARIA

          • Szanowni Rodszice!

            Informujemy, że w przedszkolu mamy awarię linii telefonicznej.

            Za utrudnienia przepraszamy.