Aktualności w przedszkolu

        • SPOTKANIE Z MUZYKA-KLARNET
          • SPOTKANIE Z MUZYKA-KLARNET

          • Dnia 09.02.2015 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny. W tym miesiącu prowadziła go pani Katarzyna Kruszewska wraz z zaproszonym muzykiem panem Mariuszem Kuśnierzem. Dzieci poznały instrument dęty drewniany-KLARNET. Pierwszą zagraną dzieciom melodią była skoczna „Polka Lata z Radiem”. Pan Mariusz zaprezentował dzieciom tradycyjnie budowę instrumentu: stroik, ustnik, baryłka, korpus, czara głosowa. Przedszkolaki usłyszały całą gamę dźwięków np. forte( głośno), frullato (warkot), piano(cicho), fortissimo (podobne do ćwierkania wróbelka oraz arabskie ozdobniki) oraz wzbudzający najwięcej emocji glissando ( oznacza ślizganie się po dźwiękach). Dzieci miały możliwość działać na scenie-ochotnicy w maskach kotów naśladowały miałczenie kota(glissando) przy utworze „Kot Oskar”. Następnie przy „Polce śmieszce” wraz z Panią Kasią i klarnetem, przedszkolaki „pękały ze śmiechu”. Dzieci wesoło bawiły się przy „Zakatarzonej piosence”. Tańczyły w kółeczkach i zaproponowanych układach do melodii „Złoty pierścionek”, „O mnie się nie martw”, „Spotkanie z muzyką”. Nasi milusińscy wraz z Paniami czekają na kolejne muzyczne spotkanieJ

            (A.K)

          • SPOTKANIE Z MUZYKĄ-FAGOT

          • W poniedziałek (12.01.2015 r.) w naszym przedszkolu odbył się pierwszy w nowym 2015 roku koncert muzyczny poprowadzony przez Panią Alinę Zwoźniak wraz z zaproszoną instrumentalistką grającą na fagocie. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie ukochaną przez dzieci„Dzieńdobrynką- przywitanką”. Następnie Pani Alina zaproponowała dzieciom zabawę przy piosence pt.”Mały słonik” z pokazywaniem, ilustrowaniem tekstu. Dzieci poznały nowy instrument dęty drewniany-fagot(z wł. "fagotto"– co oznacza wiązkę drewna). Pani Alina omówiła przedszkolakom budowę instrumentu, jego najważniejsze elementy: stroik trzcinowy, skrzydło, stopa, rura basowa, czara głosowa. Przedszkolaki wysłuchały znanych melodii m.in. „Stary niedźwiedź”, „Różowa pantera”, granych na tym niezwykłym instrumencie. Pani grająca na fagocie zaprezentowała możliwości instrumentu grając najwyższe i najniższe dźwięki np. „Stacato”- znane z popularnych bajek i gier. Dzieci odwiedziły „Krainę Spokoju” zamykając oczy, kołysząc się przy błogiej melodii. Prowadząca koncert wybrała z publiczności trzech ochotników do dziecięcej mini orkiestry. Rozdała instrumenty: pudełko akustyczne, bębenek, talerz. Przedszkolna publiczność miała za zadanie klaskać, a następnie dzieci grały kolejno na pudełku akustycznym, talerzu i bębenku. Dzieci starały się zagrać rytm na dwa, trzy, cztery. Na zakończenie spotkania Pani Alina wraz z  nauczycielkami Panią Moniką i Panią Basią zatańczyły w szalach boa do melodii „Och Karol”, wprowadzając wszystkich w karnawałowy nastrójJ

            (A.K)

        • ORGANIZACJA PRACY W CZASIE FERII
          • ORGANIZACJA PRACY W CZASIE FERII

          • Organizacja pracy grup w czasie ferii zimowych

            19.01.2015-30.01.2015r.

            W czasie ferii Przedszkole pracuje w godzinach 6.30-17.00

             

            19.01-23.01.2015r.

            Budynek

            Sala

            Grupy

            A

            1

            I, II

            A

            3

            III, V

            A

            4

            IV

            B

            8

            VI, VII

            C

            12

            XII, XIII

            C

            11

            X, XI

            C

            9

            VIII, IX

            26.01-30.01.2015r.

            Budynek

            Sala

            Grupy

            A

            2

            I, II

            A

            5

            III, V

            A

            4

            IV

            B

            7

            VI, VII

            C

            13

            XII, XIII

            C

            10

            X, XI

            C

            9

            VIII, IX

             

             

             

             

        • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE VI
          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE VI

          •            Szanowni Rodzice dzieci z grupy VI

            Dzień Babci w naszej grupie odbędzie się 15.01.2015 roku o godz.10.00

            Ze względu na warunki lokalowe proszę ,aby od każdego dziecka przybyło  na uroczystość nie więcej niż dwie osoby. Proszę Państwa o przyniesienie na ten dzień łakoci i owoców na przyjęcie dla babć i dziadków. Mile widziani chętni do upieczenia ciasta.

            Z góry za wszystko bardzo dziękuję

            Wychowawca grupy Marzena Aniołek (M.D)

          • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

          •  

            „W Karnawale, w Karnawale, wystrojone wszystkie sale.

             Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy…”

             

             

               Czas karnawałowych zabaw rozpoczął się na dobre. Również w naszym Przedszkolu nie mogło zabraknąć kolorowych strojów, pomalowanych twarzy oraz rytmicznych pląsów w takt wesołej muzyki.

               Długo wyczekiwany bal karnawałowy odbył się w czwartek (8.01.2015r.), a poprowadził go zespół Dawidex. Już od samego rana sale przedszkolne zamieniły się w magiczne miejsca, pełne kolorowych balonów i serpentyn. Sale te szybko wypełniły księżniczki, kowboje, policjanci, wróżki, piraci oraz inne bajkowe i wymarzone postacie.  Uroczysty bal poprowadził przemiły klown oraz towarzysząca mu wiewiórka, z którą dzieci chętnie tańczyły. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Mnóstwo tańców przy muzyce, ciekawe zadania i konkursy oraz słodka nagroda od klowna, sprawiły, że nasze przedszkolaki bardzo chętnie tańczyły i śpiewały. Po zakończonej  zabawie wszystkie dzieci ,choć  zmęczone, to  zadowolone rozeszły się do swoich sal, gdzie czekał pyszny, słodki poczęstunek.   Pełni wrażeń i niesamowitych wspomnień wróciliśmy do domów.
               Ach, cóż to był za bal…

               Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci . (J.B.)

        • ORSZAK TRZECH KRÓLI
          • ORSZAK TRZECH KRÓLI

          •      Drodzy Rodzice!

             

              6 stycznia 2015 roku w Święto Objawienia Pańskiego po raz pierwszy w Trzebnicy wyruszył Orszak Trzech Króli .

            Orszak przeszedł trasę spod trzebnickiej Bazyliki w stronę Rynku,gdzie w stajence ,na Mędrców ze Wschodu  czekało Dzieciątko wraz z Maryja i Józefem.

            Dzieci z Naszego Przedszkola w strojach aniołków i pasterzy na czele orszaku głośno śpiewały kolędy i pastorałki.

            To wydarzenie było świętem całej społeczności lokalnej.

        • Odnośnik: ?
          • Szanowni Rodzice!

            W dniach od 29.12.2014r. do 06.01.2015 otwarty będzie tylko budynek A. Dzieci  3 i 4- letnie zapraszamy do sali 1, dzieci starsze do sali 2.

          • BAL KARNAWAŁOWY

          • BAL KARNAWAŁOWY 08.01.2015r.

             

            08.01.2015r. (czwartek)

            w Naszym Przedszkolu odbędzie się

            Bal Karnawałowy.

            Liczymy na piękne uśmiechy na twarzach przedszkolaków i kreatywność rodziców.

            Budynek A zabawę rozpoczyna o 9.30

            Budynek B i C o 10.30

            Więcej informacji udzielą Państwu wychowawcy w grupach.

             

        • JASEŁKA
          • JASEŁKA

          •  

             

            W środę 17 grudnia dzieci z grupy X wraz z nauczycielkami Małgorzatą Szczurek i Natalią Węgierek, wystawiły Jasełka dla Dyrektorów gminnych przedszkoli i szkół.

            W przepięknej scenerii, dzieci przedstawiły cud narodzin Pana Jezusa. Pięknymi kolędami wprowadziły Wszystkich gości w świateczny, radosny nastrój. 

        • Odnośnik: ?
          • PRZEDSZKOLAKI

            W PANORAMIE TRZEBNICKIEJ

            19.12.2014r (najbliższy piątek)!

             

            Już kolejny specjalista Centrum Zdrowia Emvit odwiedził przedszkole. Tym razem dzieci rozmawiały z trzebnicką dietetyczką Katarzyną Gedigą o świątecznych potrawach.

            Czy dzieci lubią wigilijne dania...?

            Zachęcamy do lektury.

             

            Zapraszamy do Centrum Zdrowia EMVIT ul. Głowackiego 7 po pomysły na Święta.

             

            (M.D)

        • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          • W miniony piątek (12.12.2014 r) odbył się w naszym Przedszkolu  "Kiermasz  Świąteczny", tym razem został on zorganizowany pod hasłem "Bezpieczne Przedszkole".

            Od samego rana towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, a dźwięk kolęd słyszanych w tle wprowadził wszystkich w magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

                     Jak co roku było to wspólne dzieło rodziców, dzieci oraz nauczycieli.  Każda grupa wzięła w nim aktywny udział i wystawiła swoje prace. Mogliśmy zakupić śliczne ozdoby na choinkę (bombki, gwiazdki, aniołki, pierniczki, dzwoneczki),ozdoby stołu wigilijnego (sianko, stroiki, choinki z makaronu), ale nie tylko… Dużą atrakcją okazała się loteria fantowa z zabawkami, w której każdy los wygrywał.

             Rodzice i dzieci mogli skorzystać także z działającej obok kawiarenki, która zachwycała pysznymi ciastami i gorącymi napojami.

                  Dochód  z całej imprezy  przeznaczony będzie na poprawę bezpieczeństwa w naszym Przedszkolu.

                Pragniemy z całego serca, raz  jeszcze podziękować: Radzie Rodziców, Rodzicom, dzieciom oraz  wszystkim nauczycielom za zorganizowanie wspaniałej imprezy. (M.D)

             

          • HARMONOGRAM JASEŁEK W PRZEDSZKOLU

          • DRODZY RODZICE!
              Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny… Czas radości, refleksji, serdecznych spotkań… Z racji zbliżających się Świąt  pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Rodziców na JASEŁKA,  które odbędą się według poniższego harmonogramu:     

                     

            grupa III - 18.12.2014r. (czwartek), godz. 14.00

            grupa IV - 19.12.2014r. (piątek), godz. 15.00

            grupa V - 19.12.2014r. (piątek), godz. 14.00

            grupa VII - 19.12.2014r. (piątek), godz. 14.30

            grupa VIII - 17.12.2014r. (środa), godz. 16.15

            grupa IX - 18.12.2014r. (czwartek), godz. 14.30

            grupa X - 19.12.2014r. (piątek), godz. 15.30

            grupa XI - 17.12.2014r. (środa), godz. 14.30

            grupa XII - 18.12.2014r. (czwartek), godz. 16.00

            grupa XIII – 22.12.2014r. (poniedziałek), godz. 14.00

                                                                                                                                                            Dzieci wraz z nauczycielkami

            (J.B.)

          • Dnia 11.12.2014 r. (czwartek) w naszym przedszkolu odbył się wesoły spektakl pt. „Baśń Zimowa” o przygodach Bałwanka, uczący dzieci zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku- np. nie wchodzenia na oblodzone powierzchnie, bez osoby dorosłej. W przedstawieniu pojawiło się wiele barwnych postaci, między innymi Zajączek, Pani mróz. Bałwanek próbował rozwiązać zagadkę: Czy wszystkie śnieżynki są takie same? Zmarznięty Zajączek pytał dzieci czy znają sposoby na rozgrzanie się w zimie. Zaproponował zimową gimnastykę, wykonywaną kilkukrotnie w coraz szybszym tempie: „ Przysiad głęboki, dwa małe podskoki, uśmiech szeroki i raz, dwa, trzy”. Wszystkiemu towarzyszyła świąteczna muzyka, wprowadzając do przedszkola zimowy nastrój:)

            (A.K)

          • WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY

          •     W czwartek (11.12.2014r.) dzieci z grupy VIII i XII wybrały się na wycieczkę do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka na przedstawienie teatralne pt. „Prawdziwa historia świętego Mikołaja".

                        „Prawdziwa historia świętego Mikołaja” to wzruszająca opowieść o chłopcu, który po śmierci rodziców odkrywa świat ludzkich nieszczęść i biedy. Dzieli się więc swoim majątkiem z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami miasta, w którym mieszka. Dobroć i wielkie serce chłopca zostają wynagrodzone, gdyż zostaje on biskupem, a potem najbardziej znanym świętym i ulubionym bohaterem wszystkich dzieci. Dzięki temu wszyscy dowiedzieliśmy się, dlaczego 6 grudnia to czas, kiedy dostajemy mnóstwo prezentów. Dużą zaletą spektaklu były różnorodne lalki: pacynki, jawajki, kukiełki oraz maski. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda scena teatralna oraz nauczyły się prawidłowego zachowania - w skupieniu i ciszy oglądały przedstawienie.

            Spektakl, choć niezwykle poruszający, dostarczył naszym przedszkolakom nowych wrażeń kulturalnych oraz pokazał, że nie warto być obojętnym na nieszczęście innych.

                                                                                                                                           (J.B.)

        • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          • Drodzy Rodzice!

            Serdecznie zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY pod hasłem BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE, który odbędzie się  12.12.2014 (piątek)

            od godz. 13 00  w BUDYNKU C.

             

            W tym dniu:

            ​​śniadanie o godz. 8. 30

            II śniadanie+ obiad godz. 12.00

            II śniadanie  11. 15(zupa) , obiad 13. 15 ( gr. I i II- dzieci małe)

             

            (M.D)

        • WIZYTA GÓRNIKA
          • WIZYTA GÓRNIKA

          •  W czwartek (04.12.2014) grupa VI, VII oraz VIII wzięły udział w spotkaniu z górnikiem - panem Grzegorzem Decem. Nasz gość przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, jej symbolice( kilof i młotek) oraz różnorodnym odznaczeniom.

            Dzieci  z dużym zaciekawieniem oglądały prezentację multimedialną  m.in.  dowiedziały się na czym  polega praca górnika, skąd  bierze się węgiel, gaz itp. ,ale też poznały różnorodne kolory pióropusza na czapce.

            Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa czapeczkami tzw. „czako” oraz wspaniałymi kolorowankami. Na sam koniec spotkania zrobiliśmy z naszym gościem zdjęcia pamiątkowe.

            (M.D)

        • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
          • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

          •            Dnia 5 grudnia 2014roku ( piątek) nasze Przedszkole zaszczycił swoją obecnością sam Św. Mikołaj.Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa,cały ranek nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku jego magicznego dzwoneczka. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buziach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdej grupy piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były  także piosenki, wiersze oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem , a następnie każdy przedszkolak dostał  paczkę słodkości.

                 Dzieci z ogromną radością zaprosiły Św. Mikołaja na przyszły rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo, bardzo grzeczne...                                                                                          ( M.D)

          • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

          •     Ostatni dzień listopada to czas wróżb, czarów i magii. Odwołując się do tradycji, wszystkie nauczycielki zorganizowały Andrzejki w swoich grupach. Zatem piątkowy dzień (28.11.2014r.) minął nam pod znakiem wróżb i przepowiedni. Pięknie wystrojone dzieci, płonące świece i magiczne słowa „Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać”. Każdy przedszkolak mógł w tym dniu sprawdzić kim zostanie w przyszłości, co go czeka w najbliższym czasie oraz ile prezentów dostanie od Mikołaja. Dzieci chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach, wróżyły z butów, wosku oraz magicznych talerzy. Nie zabrakło też wesołych tańców przy muzyce. Po wszystkich zabawach przedszkolaki zasiadły do pysznego, słodkiego poczęstunku. To był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. (J.B.)

             

          • SPOTKANIE Z MUZYKĄ-TRĄBKA

          • W poniedziałek (01.12.2014 r.) w naszym przedszkolu odbył się przedświąteczny koncert muzyczny. Pani Alina Zwoźniak przyjechała do przedszkolaków z panami trębaczami, dzięki którym mogły one poznać brzmienie kolejnego instrumentu-TRĄBKI. Pan Marek grał dzieciom i opowiadał o swoim niezwykłym, najmniejszym instrumencie z grupy instrumentów dętych blaszanych. Dzieci dowiedziały się, że dźwięki trąbki słychać nawet z odległości 10 km. Trąbka ma duże znaczenie w wojsku, m.in. informuje żołnierzy
            o pobudce, ataku i ogłasza ciszę nocną. Przedszkolaki maszerowały do melodii „Marsz Triumfalny”. Następnie dzieci pomagały muzykowi wykonać utwór „Triumf Króla Niebieskiego”, przygrywając na długich, kolorowych trąbkach. Dziecięca orkiestra świętowała nadchodzące imieniny Mikołaja grając wesoło na fletach, marakasach, dzwonkach. Inni mali ochotnicy trzymali w dłoniach mikołajkowe sylwety. W kolejnej części „Spotkania z muzyką” pan Marek zagrał dzieciom Hejnał Mariacki oraz Hejnał Wrocławski. Zademonstrował, w jaki sposób trąbka może ściszyć swoje brzmienie- zakładając tłumik. Dzięki temu trąbka zagrała swoje nastroje- dźwięki „zdenerwowane” i „roześmiane”. Zaciekawione przedszkolaki odgadywały melodie z bajek: „Reksio, „Przygody Koziołka Matołka”. Usłyszały fragment utworu jazzowego. Kolejną propozycją dla dzieci była zabawa w jeźdźców galopujących na koniach niczym Wilhelm Tell. Ostatni w tym roku kalendarzowym koncert zakończyła wesoła gra w łapki w parach przy energicznej piosence o Mikołaju. Czekamy na kolejne wrażenia związane z muzyką na żywo już w nowym 2015 roku
            J

            (A.K)