Dnia 09.02.2015 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny. W tym miesiącu prowadziła go pani Katarzyna Kruszewska wraz z zaproszonym muzykiem panem Mariuszem Kuśnierzem. Dzieci poznały instrument dęty drewniany-KLARNET. Pierwszą zagraną dzieciom melodią była skoczna „Polka Lata z Radiem”. Pan Mariusz zaprezentował dzieciom tradycyjnie budowę instrumentu: stroik, ustnik, baryłka, korpus, czara głosowa. Przedszkolaki usłyszały całą gamę dźwięków np. forte( głośno), frullato (warkot), piano(cicho), fortissimo (podobne do ćwierkania wróbelka oraz arabskie ozdobniki) oraz wzbudzający najwięcej emocji glissando ( oznacza ślizganie się po dźwiękach). Dzieci miały możliwość działać na scenie-ochotnicy w maskach kotów naśladowały miałczenie kota(glissando) przy utworze „Kot Oskar”. Następnie przy „Polce śmieszce” wraz z Panią Kasią i klarnetem, przedszkolaki „pękały ze śmiechu”. Dzieci wesoło bawiły się przy „Zakatarzonej piosence”. Tańczyły w kółeczkach i zaproponowanych układach do melodii „Złoty pierścionek”, „O mnie się nie martw”, „Spotkanie z muzyką”. Nasi milusińscy wraz z Paniami czekają na kolejne muzyczne spotkanieJ
(A.K)

