Szanowni Rodzice!
Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi
w dniu 16.10.2014r. Zbiórka o godz. 17.50 przy Ratuszu.
Szanowni Rodzice!
Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi
w dniu 16.10.2014r. Zbiórka o godz. 17.50 przy Ratuszu.
14 października to jeden z najpiękniejszych dni dla nauczycieli ,ale i także dla wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z udziałem dzieci z grup starszych oraz pracowników przedszkola.
Na wstępie dzieci z grupy XII pod opieką p. Justyny Bartosik przedstawiły krótkie wiersze m..in. „O pracownikach przedszkola”, a potem zaśpiewały piosenki- „Nasze przedszkole”, „Dla Pani” .Dużym zaskoczeniem okazał się taniec z chustami pt:„Walc kwiatów”, który wywarł niezwykłe wrażenie. Na koniec przedszkolaki zaprezentowały piękną „Poleczkę” oraz zaśpiewały uroczyste 100 lat dla wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci wręczyły ,także laurki i złożyły życzenia. Potem zabrała głos Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za ich ciężką pracę oraz wręczyła zasłużonym „Nagrodę Dyrektora”.
Wszystkim naszym wychowankom, oraz ich rodzicom z całego serca dziękujemy za okazaną życzliwość , szacunek oraz wspaniałe życzenia i kwiaty. ( M.P)
Wszystkim nauczycielom i pracownikom Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy życzenia wytrwałości, wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej, a także powodzenia w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków społecznych
Z wyrazami szacunku Rada Rodziców
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy
takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,
cierpliwości i wrażliwości,
aby służba młodym ludziom i całemu środowisku
zrodziła wiele szlachetnych owoców.
W czwartek i piątek (9.10. i 10.10.2014) nasze przedszkole odwiedziła pani bibliotekarka -Dorota Kuśmirek – Wrzos. Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały, gdy do sali weszła pani z ogromną torbą. Okazało się, że są w niej przepiękne książki dla dzieci. Każdy mógł pooglądać taką, która go zainteresowała. Dziewczynki z chęcią sięgnęły po książeczki o wróżkach i księżniczkach, a chłopcy wybierali te z autami i samolotami. Następnie pani przeczytała piękną bajkę, której dzieci z zaciekawieniem słuchały. Spotkanie z książką bardzo podobało się przedszkolakom, które z wielkimi emocjami oglądały kolorowe książeczki.
Serdecznie dziękujemy pani Dorocie za wzbudzanie zainteresowania książką wśród naszych podopiecznych i wyczekujemy kolejnego spotkania – tym razem w bibliotece. (J.B)
Teatrzyk „Ratujmy las”
W piątek 10.10.2014r. odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk pt. „Ratujmy las” w wykonaniu grupy „Teatr Gardulec”. Celem przedstawienia było kształtowanie opiekuńczej postawy dzieci wobec roślin i zwierząt, pokazanie harmonii panującej w przyrodzie oraz wskazanie konieczności poszanowania lasu (środowiska naturalnego) przez człowieka. Dzieci zostały powitane przez żabkę i pana w złotym meloniku, który wzbogacał słownictwo dzieci o nowe słowa: „gong”, „publiczność”, „widownia” oraz zaśpiewał piosenkę zapraszającą dziecięcą publiczność do lasu. Teatrzyk opierał się na przygodach dziewczynki, która nie wiedziała jak odpowiednio zachować się w lesie (deptała grzyby, wyrzucała papierki, hałasowała itp.). Dziewczynka włączyła głośną muzykę i uczyła dzieci tańczyć, nie przejmując się tym, że płoszy ptaki . Zaniepokojona biedronka przyleciała zobaczyć, kto robi tyle hałasu i psoci w lesie. Zaśpiewała piosenkę pt. „Przyjaciele z lasu”, uświadamiając dziewczynce jak wiele zwierząt można spotkać w lesie. Kolejnym zagrożeniem dla spokoju mieszkańców lasu okazała się wizyta inżyniera budowlanego, który robił pomiary, planował budowę hipermarketu na leśnej polanie. Dzieci z widowni natychmiast zawołały przyjaciół biedronki-żabkę, królika, jeża, którzy zaśpiewali rozpaczliwą piosenkę, o tym, że nie chcą puszczać swego domu. W drugiej części przedstawienia biedronka udzieliła niesfornej dziewczynce oraz wszystkim przedszkolakom, trzech ważnych lekcji: 1. Nie można śmiecić w lesie. 2. Nie można dotykać i głaskać dzikich zwierząt.
3. Nie można wchodzić do lasu bez rodziców, czy kogoś dorosłego. Dziewczynka wpadła na pomysł jak może z dziećmi uratować las-napiszą PETYCJĘ. Przedszkolaki z widowni podpisywały petycję, która trafiła do burmistrza. Dzieci wymieniały, jakie zwierzęta zamieszkują las i dlaczego nie wolno budować hipermarketu w pobliżu lasu. Pan burmistrz dał się przekonać i odwołał budowę- dzieciom udało się URATOWAĆ LAS!:)Dziecięca publiczność wcieliła się w „radosne” drzewa, które poruszały swoimi konarami, szumiały i rosły. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „ Od nas zależy los zwierząt”, która była potwierdzeniem, że do rozwoju zwierząt potrzebna jest przestrzeń życiowa i bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że Nasze przedszkolaki wyrosną na miłośników przyrody, szanujących naturalne środowisko.
(A.K.)
W poniedziałek (06.10.2014 r.) w naszym przedszkolu odbył się drugi w tym roku szkolnym koncert muzyczny. Prowadząca Pani Alina Zwoźniak wraz z zaproszoną skrzypaczką Panią Esterą zaprezentowały dzieciom kolejny instrument-skrzypce. Dzieci poznały budowę skrzypiec, rolę smyczka oraz wiele sposobów jak można nim grać na skrzypcach m.in. „legato”, „arterio”, „flisando”, „conlenio”. Pani skrzypaczka zagrała dzieciom kilka utworów muzyki klasycznej: „Walca wiedeńskiego”, dynamiczny utwór Nicolo Paganiniego, „Pstrąg” Schuberta,„Czatardasz” Montiego. Podczas koncertu dzieci były zachęcane do wspólnego śpiewania, występów na środku sali, udziału w zabawach z rekwizytami-ryb( karpia i pstrąga). Dzieci poznały nową piosenkę „Jedz ryby”, która jak większość piosenek Pani Aliny spotkała się z uznaniem i entuzjazmem przedszkolaków. Piosenka została napisana w celu zachęcenia dzieci i dorosłych do częstszego jedzenia ryb. Dzieci mogły naśladować falowanie wody w strumyku, gdzie pływają ryby, wcielić się w jeźdźców na koniach trzymających lejce, bawiąc się do melodii country, śpiewały wspólnie dobrze znaną im piosenkę „Ogórek wąsaty” przy akompaniamencie skrzypiec. Czekamy z niecierpliwością na kolejny koncert i nowe wrażenia związane z muzyką na żywo!:)
(A.K.)
W sobotę 20 września "mali pielgrzymi" z Naszego Przedszkola wraz z Rodzicami i nauczycielami wyruszyli na VIII Pielgrzymkę Ścieżką Św. Jadwigi. Pokonaliśmy trasę od Bazyliki do Rotundy Pięciu Stołów. Na zakończenie wszyscy nasi wychowankowie, którzy wzięli udział w pilgrzymce otrzymali słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za tak liczne uczestnictwo w tym ważnym dla nas wydarzeniu.
W piątek 19 września w Naszym Przedszkolu odbyła się niezwykła uroczystość-
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.
Jak co roku przeszliśmy barwnym korowodem ulicami miasta. Odwiedziliśmy również Pana Burmistrza aby podziękować za piękny plac zabaw.
Po II śniadaniu nasz ogród zamienił się w "Krainę Bajek". Spotkaliśmy rybaka z bajki o "Rybaku i złotej rybce", Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię. Wzięliśmy udział w licznych zabawach i konkursach. A na zakończenie Panie nauczycielki przygotowały słodką niespodziankę. Radości nie było końca.... Ach, żeby Dzień Przedszkolaka był codziennie.

Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Dzień Przedszkolaka! Wstawać czas !
Dzisiaj święto przedszkolaków –
to szczególny dla nas dzień.
Wszyscy śmieją się od rana
Każda buzia roześmiana.
Czar zabawy dziś panuje
Każde serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają
i życzenia Wam składają…
Wszystkim naszym przedszkolakom z okazji ich wyjątkowego święta życzymy samych radosnych dni, uśmiechu na ustach oraz spełnienia najskrytszych marzeń!
Dyrekcja, nauczyciele oraz Rada Rodziców
Przedszkola Publicznego nr 2 im. Polskiej Niezapominajki
W poniedziałek (15.09.2014) w naszym przedszkolu odbył się pierwszy po wakacjach koncert muzyczny. Nasze przedszkolaki miały okazję poznać tym razem kolejny instrument – pianino elektryczne. Pani prowadząca wprowadziła dzieci w świat muzyki poważnej- mogliśmy posłuchać mazurków, polonezów, kołysanek. Bardzo łatwe okazało się odgadywanie melodii ze znanych gier komputerowych.
Chętne dzieci, po czujnym okiem pani pianistki, mogły również spróbować zagrać gamę. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę o Fryderyku Chopinie.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert…
(J.B.)
W najbliższy piątek (19.09.2014r.) nasze przedszkolaki wezmą udział w obchodach Dnia Przedszkolaka. Z okazji tego święta, nasi milusińscy przemaszerują w barwnym pochodzie ulicą Głowackiego do Rynku, po czym deptakiem dotrą pod Urząd Miejski. Kolejną atrakcją będą zabawy w ogrodzie przedszkolnym zatytułowane „W krainie baśni”.
Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień dostarczy naszym podopiecznym niezapominanych wrażeń!
(J.B.)
Drodzy Rodzice!
20 września 2014r. zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami do uczestnictwa w corocznej pielgrzymce "Ścieżką Świętej Jadwigi". Wyruszamy o godzinie 10:00 spod Bazyliki. Wspólnie pokonamy trasę do Rotundy Pięciu Stołów, gdzie będzie czekał na dzieci pyszny poczęstunek.
Prosimy o zgłaszanie do wychowawców grup chętne dzieci do wspólnego pielgrzymowania.
Serdecznie zapraszamy - Dyrekcja Przedszkola oraz Nauczycielki Grup!
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze w tym roku zebrania, które odbędą się w następujących dniach:
1 grupa – 03.09.2014r. godz.16.30
2 grupa – 03.09.2014r. godz.16.30
3 grupa – 03.09.2014r. godz.16.30
4 grupa –03.09.2014r. godz.16.30
5 grupa – 03.09.2014r. godz.16.30
6 grupa – 04.09.2014r. godz.16.30
7 grupa – 04.09.2014r. godz.16.30
8 grupa – 03.09.2014r. godz.16.30
9 grupa – 04.09.2014r. godz.16.30
10 grupa – 04.09.2014r. godz.16.30
11 grupa – 04.09.2014r. godz.16.30
12 grupa – 04.09.2014r. godz.16.30
13 grupa – 04.09.2014r. godz.16.30
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Zapewniamy Was, że dołożymy wszelkich starań ,abyście czuli się z nami dobrze i bezpiecznie, miło się przy tym bawiąc.
A po wakacjach kilka zmian. Od 1 września funkcję zastępcy dyrektora pełnić będzie nasza nauczycielka-Pani Katarzyna Stępień, której życzymy sukcesów i satysfakcji.
Grono pedagogiczne poszerzyło się nam o trzy- miłe, kompetentne i pełne zapału do pracy- nauczycielki.
Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. A zatem witaj przedszkole!
Szanowni Rodzice!
Z wielką radością czekamy na naszych wychowanków tych obecnych i tych, którzy we wrześniu po raz pierwszy przekroczą nasze progi. Listy grup bedą dla Państwa wywieszone w holu budynku A, obok sekretariatu od 26.08.2014 (wtorek).
Zapraszamy Państwa na zebrania organizacyjne 3 i 4 września. Szczegóły spotkań przekażą Państwu nauczycielki w grupach. Wychowawcy przekażą także informacje dotyczące wyprawek. Do tego momentu prosimy wstrzymać się z zakupami.
"BEZPIECZNE WAKACJE"
W poniedziałek (23 czerwca) nasze przedszkolaki spotkały się ze Strażą Miejską z Trzebnicy. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zbliżających się wakacji. Nasi goście przypomnieli dzieciom, jakie czynności należy wykonać zanim przekroczy się jezdnię, którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Przestrzegali również przed przebieganiem przez ulicę, a także zwrócili uwagę, na to, aby grać w piłkę, jeździć na rowerze czy rolkach tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Panie ze Straży Miejskiej szczególnie zwróciły uwagę na zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały wspaniałe kolorowanki oraz życzenia zdrowych i bezpiecznych wakacji.
"WYCIECZKA DO ZOO"
W minioną środę ( 25 czerwca) zaraz po pysznym śniadaniu grupa VI i VIII wyruszyła na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. W trakcie jazdy panie nauczycielki powtórzyły z dziećmi zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania się podczas wycieczki. Wszystkie przedszkolaki zgodnym chórem obiecały, że nie będą oddalać się od grupy.
Zwiedzając ogród zoologiczny dzieci poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata m.in. wielbłądy, tygrysy, słonie, żyrafy itp.Największą atrakcją dla naszych podopiecznych było dokarmianie fok oraz pokaz ich umiejętności taneczno-aktorskich. Następnie dzieci udały się na warsztaty edukacyjne pt: „Kuchnia dla zwierząt” oraz „Szlakiem jaja”, gdzie miały okazję przyjrzeć się bliżej zwierzętom żyjącym w ogrodzie zoologicznym m.in. małpką. Wycieczka do ZOO była tak więc, kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze przedszkolaki.
PODZIĘKOWANIE
„II Rodzinny Piknik” już za nami.
Serdecznie dziękujemy Mamom, które upiekły pyszne ciasta, dziękujemy Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszej imprezy.
Dzięki Państwa hojności zebraliśmy 1348,60 zł.
Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup dywanu oraz magnetofonu.
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy oraz Dzieci Przedszkola.
Powered by aSc EduPage