W poniedziałek(0 4.11.2013 r) dzieci z grup starszych miały okazje wziąć udział w kolejnym koncercie z cyklu „Spotkanie z muzyką” Aliny Zwoźniak. Tematem dzisiejszego spotkania był puzon. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda puzon, gdzie wykorzystuje się jego brzmienie, oraz poznaliśmy utwory z tym instrumentem w roli głównej.. Było wyjątkowo głośno, ale przedszkolaki świetnie się bawiły.
Mamy nadzieję, że takie spotkania rozbudzą u dzieci zainteresowania muzyczne i zachęcą do podejmowania prób gry na różnych instrumentach...(M.P)
Aktualności w przedszkolu
KONCERT MUZYCZNY-W ROLI GŁÓWNEJ PUZON

PROFILAKTYKA LOGOPEDYCZNA
Drodzy Rodzice!
Wzrasta liczba dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy. Watro więc od najmłodszych lat kształcić i rozwijać umiejetności prawidłowego mówienia, tak by stały się one źreódłem wielu sukcesów- dlatego zachecamy Państwa do zabaw stymulujących rozwój mowy naszych przedszkolaków. Ćwiczenia znajdą państwo w zakładce DLA RODZICÓW - profilaktyka logopedyczna! (K.W)
WIZYTA PIELĘGNIARKI FIZJOTERAPEUTY I DIETETYKA
W poniedziałek (28.10.2013 r.) dzieci z grupy VI, VII oraz VIII miały okazję lepiej poznać zawód pielęgniarki, która na co dzień pracuje w Przychodni Rejonowej w Trzebnicy.
Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega ta praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać.
Mogliśmy dokładnie obejrzeć przyrząd do mierzenia ciśnienia, stetoskop oraz wyposażenie ogromnej torby pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas powszechne zainteresowanie. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu z nas naklejki z napisem DZIELNY PACJENT, balony oraz pyszne jabłuszka.
Nasze przedszkole również odwiedziła pani fizjoterapeutka, która przeprowadziła wspaniałe zajęcia z gimnastyki korekcyjnej z naszymi przedszkolakami. Pani fizjoterapeutka zwracała uwagę na prawidłową postawę przedszkolaków m.in. pokazała nam w jaki sposób ćwiczyć swoje ciało i dobrze się przy tym bawić. Poznaliśmy zastosowanie wielu sprzętów i świetnie się bawiliśmy.
Z kolej w środę ( 30.10) odwiedziła nas pani dietetyczka, która wraz z dziećmi komponowała " jadłospis przedszkolaka". Nasze przedszkolaki z ciekawością brały udział w pogadance na temat zdrowego odżywiania. Na sam koniec spotkania dzieci zrobiły wspólnie sałatkę owocową. Była taka pyszna...
Na zakończenie wręczyliśmy naszym gościom kwiaty oraz słodki upominek, dziękując za interesujące zajęcia.
Zachęcamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.(M.P)

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE VIII
Serdecznie zapraszamy rodziców grupy VIII na zajęcia otwarte, które odbędą się 29.10.2013 r o godz 9 15. Zajęcia poprowadzi wychowawca grupy p. Justyna Bartosik.
Zapraszamy!!(M.P)
"KONKURS ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE 2013"
DRODZY RODZICE!!
W okresie do 22 listopada 2013 r. w naszym przedszkolu wszyscy podoopieczni mogą zbierać zużyte baterie przenośne i akumulatory przenośne w ramach konkursu „Zbieramy zużyte baterie 2013”.
Konkurs jest ogłoszony przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, jako element publicznej kampanii edukacyjnej na terenie Województwa Dolnośląskiego. O zwycięstwie decydować będzie waga zebranych zużytych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na liczbę uczniów w danej placówce.
Zbiórka potrwa do 22 listopada 2013 r.Ważenie zebranych baterii odbędzie się w okresie od 25 do 29 listopada 2013 r. Wyniki konkursu zostaną udostępnione na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego:
www.bip.umwd.dolnyslask.pl (zakładka: Ochrona Środowiska).
(M. P)
GODZINY PRACY GABINETU TERAPEUTYCZNEGO W PRZEDSZKOLU
GABINET TERAPEUTYCZNY
Bożena Wiktorowicz – logopeda - piątek godz. 8:00 – 13:00
Małgorzata Stanclik - pedagog - poniedziałek godz. 12:30 – 14:30
środa godz. 9:00 - 12:30
czwartek godz. 9:00 - 13:30
Marta Kletwik - psycholog – poniedziałek godz. 8:00 - 12:00
środa godz. 13:00 - 15:00
(Gabinet mieści się w budynku C – boczne wejście z lewej strony)
PUNKT KONSULTACYJNY PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W TRZEBNICY :
Bożena Wiktorowicz- ( piątek) 13 00-15 00 logopeda
Małgorzata Stanclik - (poniedziałek) 14 30 - 16 30 pedagog
Marta Kletwik -(wtorek) 8 00-9 00 psycholog
(M.P)

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE VII
Zajęcia otwarte dla rodziców
w Grupie VII
odbędą się dnia 24 października 2013 w czwartek o godz.9:15
Zapraszam serdecznie
Anna Krzyżostaniak -(prowadząca zajęcia) (M.P)

"ĆWICZYMY SAMODZIELNOŚĆ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW"
Mili rodzice!!
Prosimy wszystkich Rodziców, aby dzieci wchodziły samodzielnie do swoich grup przedszkolnych. Zachęcamy, także do korzystania z domofonów znajdujących się w holach każdego budynku.
Dziękujemy!!( M.P)

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
Drodzy Rodzice!
Dyrektor, całe grono pedagogiczne oraz pracownicy przedszkola serdecznie dziękują Radzie Rodziców za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
BAŚŃ MUZYCZNA DLA DZIECI PT " OKRUSZEK NIEBA"
W poniedziałek, 21 października wszystkie starsze grupy przedszkolne obejrzały baśń muzyczną pt "Okruszek Nieba" w wykonaniu łódzkich aktorów sceny muzycznej. Widowisko dzieci mogły zobaczyć w Kinie Polonia (TCKiS).
Przedstawienie przygotowali aktorzy łódzkiej sceny muzycznej. Było to przedstawienie operetkowe dla dzieci.
Jego atutem była ciekawa fabuła, wiele pięknych piosenek. Całości widowiska dopełniała ciekawa scenografia oraz barwne kostiumy. Baśń opowiadała o przygodach zwierzątek, które wyruszyły w poszukiwaniu okruszka nieba.
Nasze przedszkolaki mogły przenieść się m. in. na Krakowski Rynek, do Zakopanego.
Zwierzątka, w czasie wędrówki i spotkań z różnymi ludźmi, musiały wykazać się prawdomównością i uprzejmością.
Te cechy są bardzo ważne także i dzisiaj. Pamiętajmy o nich! Widowisko tak więc przekonywało iż „okruszek nieba” każdy może znaleźć w swoim sercu… (M.P)
UWAGA KONKURS DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI
DRODZY RODZICE!!
W związku z aktualną tematyką "W zdrowym ciele zdrowia wiele" zapraszamy Państwa do konkursu fotograficznego realizowanego przez miesięcznik "Bliżej przedszkola".
Celem konkursu jest przede wszystkim dostrzeganie działań propagujących zdrowy styl życia oraz rozwijanie pasji fotograficznych.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs jest organizowany dla nauczycieli oraz rodziców.
2. Każdy z autorów może nadesłać 3 fotografie w formacie – 15 cm x 21 cm - tematycznie związane z konkursem.
3. Fotografie powinny być opatrzone na odwrocie metryczką zawierającą: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, nazwę i adres placówki, tel. kontaktowy.
4. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć w celach promocyjnych konkursu.
5. Prace nie spełniające powyższych warunków nie będą brane pod uwagę.
6. Fotografie przechodzą na własność organizatora.
7. Prace należy przesyłać w zabezpieczonej przed uszkodzeniami kopercie do dnia 22 listopada 2013r. na adres (lub osobiście dostarczyć do placówki):
Przedszkole nr 1644-240 Żory
os. Sikorskiego
woj. śląskie
z dopiskiem „Konkurs fotograficzny"
8. Nauczyciele pragnący dostać podziękowanie za udział w konkursie proszeni są o dołączenie koperty zwrotnej A4 ze znaczkiem.
9. Dyplomy, nagrody i podziękowania zostaną przesłane pocztą.
10. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na stronie www.bliżejprzedszkola.pl do końca listopada.Zapraszamy!!! (M.P)
PIELGRZYMKA TRZEBNICZAN DO GROBU ŚW.JADWIGI
Dnia 16.10.2013 r w środę. o godz. 18 00 dzieci, rodzice oraz nauczyciele z naszego przedszkola wzięli udział w Pielgrzymce Trzebniczan do Grobu Świętej Jadwigi – patronki Śląska -i od trzech lat już oficjalnie -miasta Trzebnicy. Pielgrzymi przeszli ulicami miasta z rynku do Bazyliki, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta . W tegorocznej pielgrzymce, mimo późnej pory uczestniczyła duża część mieszkańców naszego miasta- obecni byli też nasi najmłodsi, bardzo wytrwali Trzebniczanie.(M.P)

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
14 października to jeden z najpiękniejszych dni dla nauczycieli ale i także dla wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z udziałem dzieci z grup starszych oraz pracowników przedszkola. Dzieci z poszczególnych grup wykonały swoje występy artystyczne.
Na wstępie grupy starsze (II, III, IX, X,XII) przedstawiły krótkie wiersze z okazji „Dnia Nauczyciela”. Kolejno grupa X przedstawiła inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. "Rzepka”. Natomiast wychowankowie grupy XII zaprezentowali bardzo piękny taniec „Polka”. Na koniec wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenki "Marsz przedszkolaków", "Jesienna cza-cza", a także uroczyste 100 lat dla wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci wręczyły także laurki i złożyły życzenia. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor, która podziękwała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za ich pracę oraz wręczyła zasłużonym „Nagrodę Dyrektora”.
Wszystkim naszym wychowankom, oraz ich rodzicom z całego serca dziękujemy za okazaną życzliwość , szacunek oraz wspaniałe życzenia i kwiaty.( M.P)

Wiersze i piosenki, rozkłady zajęć obowiązkowych
Szanowni Rodzice!!
W zakładce Plany zajęć odnajdziecie Państwo rozkład zajęć dydaktyczno-wychowawczych obowiązkowych.
Natomiast w zakładce Dla Rodzica prezentację aktualnych wierszy, piosenek na dany miesiąc, jakie nauczycielki z poszczególnych grup realizują oraz terminy zebrań konsultacji, zajęć otwartych dla rodziców.
Informacja ta umieszczona jest także na tablicach ogłoszeń w holach odpowiednich budynków.

XI BIEG PRZEDSZKOLAKA
W minioną środę (09 października) wszystkie 4, 5 i 6 – latki mogły zmierzyć swoje siły w 11 już „ Biegu Przedszkolaka”. Organizatorem tej imprezy sportowej było Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu.
W tym roku biegi odbyły się również na Stadionie Miejskim , organizacja wszystkich zawodów była podzielona na odpowiednie grupy wiekowe. Zawody sportowe były przygotowane bardzo sprawnie , miały na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, a przede wszystkim dostarczenie pozytywnych emocji i budowania poczucia własnej wartości, która jest niezwykle ważna dla rozwoju dzieci.
Zawody dla naszych przedszkolaków były niezwykłym wydarzeniem, choć bardzo wyczerpującym nie mniej jednak każdy w tym dniu był zwycięzcom , wielkim bohaterem. Każdy przedszkolak co najważniejsze dostał złoty medal, dyplom oraz słodki poczęstunek-batonik oraz soczek. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim rodzicom za opiekę, pomoc i wielkie zaangażowanie w „Biegu przedszkolaka” oraz Straży Miejskiej za sprawny „przemarsz” na Stadion Miejski w Trzebnicy. ( M.P)
WYCIECZKA GRUPY I
We wtorek 8 października dzieci z grupy I odwiedziły swoją koleżankę Alę i jej rodziców w ich gospodarstwie. Radości i zabawy było co niemiara. Bawiliśmy się w małym drewnianym domku, grabiliśmy trawę, huśtaliśmy się na hamaku. Szukaliśmy kasztanów ukrytych wcześniej przez gospodarzy. Cały czas towarzyszyły nam 3 przemiłe pieski. Jeden z nich Aslan był większy niż nasze przedszkolaki. Mieliśmy również możliwość podziwiać piękne konie: Cyfrę i Lunę. A kiedy zgłodnieliśmy upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Na zakończenie Rodzice Ali zaprosili wszystkie dzieci na przejażdżkę kucykiem. Carlos bo tak miał na imię, biały śliczny kucyk, sprawił dzieciom olbrzymią radość. Ze tę niezwykłą przygodę i możliwość obcowania z przyrodą serdecznie dziękuję Pani Paulinie i Panu Piotrowi, w imieniu swoim i wszystkich szczęśliwych dzieci.( K. S, M.P)

W KOŃCU SIĘ DOCZEKALIŚMY- XI BIEG PRZEDSZKOLAKA JUŻ W ŚRODĘ (09.10. 2013 )"
W środę 09 października o godz. 9 30 przedszkolaki mające już co najmniej 4 lata będą mogły zmierzyć swoje siły w XI już „ Biegu Przedszkolaka” na Stadionie Miejskim. Organizatorem tej imprezy sportowej jest Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu. Bardzo prosimy ubrać dzieci na sportowo.
Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie uhonorowane zostaną złotym medalem oraz dyplomem ukończenia biegu. Również każde dziecko na mecie otrzyma słodki poczęstunek w postaci wafelka i napoju.
Serdecznie zapraszamy!
(M.P.)
SPOTKANIE Z MUZYKĄ- POZNAJEMY PERKUSJĘ
Nasze przedszkolaki miały dziś (07.10.2013 r) kolejnie spotkanie z muzyka. Dzieci poznawały tym razem nie jeden, ale cały zestaw instrumentów muzycznych, jakim jest perkusja:). Dowiedzieliśmy się m.in. jak powstała perkusja i jak można na niej grać, czego dowodem był piękny pokaz zdolności dzieci:) Braliśmy także czynny udział w różnorodnych zabawach muzycznych organizowanych przez p. Alinę Zwoźniak. Wszystkie dzieci wspólnie tworzyły rytmy wykorzystując szelest koszulek foliowych, grzechotek, czemu towarzyszył piękny taniec liści dziewczynek z poszczególnych grup. Dzieci poznały także inne instrumenty powstałe z naturalnych surowców m.in. kokosa, bambusa. (M.P)
PRZEDSTAWIENIE "PRZYGODY DOKTOR OLI OJ BOLI"
W czwartek ( 03 .10 . 2013 r) zarówno nasze maluszki jak i starszaki wzięły udział w niezwykłym przedstawieniu „ Przygody Doktor Oli Oj Boli”. Główną bohaterką tej sztuki była Doktor Ola, która wybrała się do Afryki wraz ze swoim asystentem psem Czarkiem, aby pomagać chorym zwierzakom.
Nasze przedszkolaki wspaniale się bawiły, uczestniczyły m.in. w gimnastyce ze zwierzakami, śpiewały piosenki, badały się, czy wybierały warzywa, owoce z koszyczków itp. Bajka pokazała naszym przedszkolakom obraz lekarza, uczyła że trzeba dbać o zdrowie, higienę osobistą, że nie można się przejadać- dobrym przykładem była postać małpki która przychodziła do Dr. Oli odżywiać się zdrowo. Przedstawienie także pokazało ,iż dzieci nie mogą bać się lekarza tak jak przykładowy słoń który wciąż marudził że boi się lekarzy. Spektakl mówił również o tym że trzeba dbać o ząbki,a zatem i uczył, ale także bawił, bo przecież musi być wesoło żeby nie było nudno.
( M.P)

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OTWARTYCH ORAZ KONSULTACJI DLA RODZICÓW
Drodzy rodzice!!!
Poniżej przedstawiamy harmonogramy zajęć otwartych dla rodziców oraz konsultacji na rok szkolny 2013/2014:
Harmonogram zajęć otwartych dla rodziców
Lp.
Miesiąc
Termin
Grupa
Nauczyciel
Uwagi
Październik
2013
18.10
6 latki
Małgorzata Piekarska
24.10
4 latki
Anna Krzyżostaniak
25.10
6 latki
Marzena Aniołek
25.10
6 latki
Małgorzata Szczurek
29.10
5 latki
Justyna Karbowska
29.10
4 latki
Dorota Dereniowska
Listopad
2013
14.11
4 latki
Monika Powroźnik
18.11
4 latki
Katarzyna Stępień
20.11
6 latki
Barbara Mołoń
22.11
4 latki
Jadwiga Zaworska
27.11
5 latki
Katarzyna Wysocka
Grudzień
2013
03.12
4 latki
Teresa Lipień
10.12.
5 latki
Teresa Cybulska
11.12.
12.12.
3 latki
5 latki
Barbara Żydziak
Natalia Węgierek
13.12.
3 latki
Barbara Rudnicka
Styczeń
2014
10.01
3 latki
Joanna Konopacka
Luty
2014
20.02
6 latki
Lidia Zimniak
Marzec
2014
14.03
6 latki
Marzena Aniołek
12.03
4 latki
Dorota Dereniowska
16.03
3 latki
Barbara Żydziak
17.03
3 latki
Barbara Rudnicka
18.03
5 latki
Justyna Karbowska
24.03
5 latki
Katarzyna Wysocka
24.03
5 latki
Natalia Węgierek
28.03
6 latki
Małgorzata Piekarska
28.03
6 latki
Barbara Mołoń
28.03
3 latki
Joanna Konopacka
Kwiecień
2014
09.04
6 latki
Małgorzata Szczurek
10.04
4 latki
Teresa Lipień
16.04.
4 latki
Monika Powroźnik
18.04
5 latki
Teresa Cybulska
25.04
4 latki
Jadwiga Zaworska
25.04
6 latki
Lidia Zimniak
Maj 2014
2014
09.05
4 latki
Anna Krzyżostaniak
13.05
4 latki
Katarzyna Stępień
Konsultacje dla rodziców:
Lp.
Grupa
Imię i nazwisko nauczyciela
Dzień
Godzina
1.
I
K.Stępień, A. Nowakowska
1-wszy poniedziałek miesiąca
15.00
2.
II
M. Piekarska, L. Zimniak
1-wszy poniedziałek miesiąca
16:00
3.
III
M. Aniołek
1-wszy poniedziałek miesiąca
15:00
4.
IV
B. Rudnicka, J. Konopacka
1-wszy poniedziałek miesiąca
16:30
5.
V
B. Żydziak
1-wszy poniedziałek miesiąca
15:00
6.
VI
M. Powroźnik
1 – wszą środę miesiąca
16:00
7.
VII
J.Zaworska, A. Krzyżostaniak
1- wszą środę miesiąca
16:00
8.
VIII
J. Karbowska, A. Krzyżostaniak
1- wszy czwartek miesiąca
16:00
9.
IX
T.Cybulska, N. Węgierek
1-wszy poniedziałek miesiąca
15:00
10.
X
N. Węgierek, M. Szczurek
1-wszy poniedziałek miesiąca
16:00
11.
XI
K. Wysocka
1-wszy poniedziałek miesiąca
15:00
12.
XII
B. Mołoń
1 –wszy poniedziałek miesiąca
14:30
13.
XIII
T. Lipień, D. Dereniowska
1-wszy poniedziałek miesiąca
17:00
(M.P)
Archiwum Aktualności