We wtorek 16 kwietnia o godz 12:00 przy Dębach Pamięci w Lesie Bukowym w Trzebnicy odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz naszego miasta- wiceburmistrz-Pani Jadwiga Janiszewska, dyrektor oświaty-Pani Agnieszka Moździerz. Obecne też były delegacje z policji, straży pożarnej, nadleśnictwa oraz kombatanci. W tej patriotycznej uroczystości udział wzięli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2, którzy to zaprezentowali montaż słowno- muzyczny. W obchodach tego wydarzenia uczestniczyła też delegacja dzieci z naszego przedszkola wraz z panią Dyrektor Haliną Saternus oraz nauczycielką Barbarą Żydziak. Największe wrażenie w czasie uroczystości zrobił na naszych wychowankach „Apel Pamięci” poprowadzony przez dowódcę Związku Strzeleckiego- Romana Chandohę. Na zakończenie trębacz odegrał utwór pt. „Cisza” i zapalono znicze przy Dębach Pamięci. Dzieci postawiły znicz pod Dębem poświęconym pamięci kpt. Karola Gitzera, którego to nasze przedszkole jest opiekunem. Spotkanie zakończył proboszcz Jerzy Olszówka prowadząc modlitwę za poległych.
(E.Ł)
Z pewnością ta ważna lekcja historii pozostanie w pamięci naszych wychowanków.
