W czwartek 11 października dzieci z grup starszych uczestniczyły w drugim -w tym roku szkolnym- „Spotkaniu z muzyką”. Tym razem w roli głównej wystąpił instrument muzyczny słusznych rozmiarów – Tuba (10 kg wagi i 8 metrów rury zrobiło wrażenie na małych uczestnikach koncertu). Dzieci zapoznały się z budową tuby a przede wszystkim z jej brzmieniem słuchając utworów : „Swing”, „Marsz”,, „Jak długo na Wawelu”, czy muzyki jazzowej. Wszystkim wielbicielom śpiewu i tańca spodobała się żywa i „wpadająca w ucho” piosenka, pt „Jeże”, którą wzbogacały improwizacje ruchowe.
(E.Ł.)