Serdecznie zapraszamy Rodziców na konsultacje z pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzebnicy, Panią Małgorzatą Stanclik.
Termin konsultacji: 9.03. i 16.03. w godz. 13.00- 17.00.
Miejsce: budynek C, gabinet nr 8.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na konsultacje z pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzebnicy, Panią Małgorzatą Stanclik.
Termin konsultacji: 9.03. i 16.03. w godz. 13.00- 17.00.
Miejsce: budynek C, gabinet nr 8.
We wtorkowe przedpołudnie w naszym przedszkolu zrobiło się baśniowo...W tym dniu Studio Małych Form Teatralnych Art.-re z Krakowa zorganizowało dla nas bardzo osobiste spotkanie z Królewną Śnieżką i siedmioma krasnoludkami...
Adaptacja znanej bajki braci Grimm , w której młodzi widzowie mieli możliwość czynnego uczestniczenia w przygodach bohaterów bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom spektaklu. Jak z każdej dobrej bajki także i z tej wynikał morał. Baśń uczyła, że warto pomagać innym i przestrzegała przed łatwowiernością w stosunku do obcych. Niewątpliwie spektakl ten pozostawił w pamięci małych widzów miłe wrażenia...
(E.Ł)
Regulamin rekrutacji wraz z harmonogramem naboru, kryteriami i punktacją, oraz wykazem wymagancyh dokumentów odnajdziecie Państwo w zakładce Rekrutacja. Tam też znajduje się Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola.
W czwartek 16.02 odbył się kolejny koncert w ramach cyklu "Spotkania z muzyką". Podczas tego spotkania dzieci mogły poznać nowy instrument muzyczny - waltornię popularnie zwaną rogiem. Uczestnicy koncertu zapoznani zostali z budową i sposobem gry na tym instrumencie, a przede wszystkim mogli usłyszeć jego niepowtarzalne brzmienie...Nasi mali koneserzy dobrej muzyki wysłuchali kilku pieśni wygranych na rogu: "Pieśń Francuska", " Pojedziemy na Łów", "Pieśń myśliwych". Jak to zwykle na naszych koncertach bywa młodzi słuchacze mieli okazję do wykazania się aktywnością poprzez ilustrowanie ruchem wygrywanych pieśni, czy zabawy ruchowe. Poznały też trzy sygnały wygrywane na waltorni: "Zbiórka myśliwych", "Na łowy", "Dasz bór". W czasie spotkania dzieci ćwiczyły swój słuch rozwiązując zagadki muzyczne. Na zakończenie zaśpiewały refren piosenki "Kolorowe bańki mydlane" podskakując i łapiąc wypuszczane bańki.... co - jak nie trudno się domyślić- sprawiło im wiele radości!
(E.Ł.,B.R.)
We wtorek 31 stycznia w naszym przedszkolu poraz kolejny już gościliśmy aktorów z Krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych- „Art.-re”. Tym razem przyjechali oni do nas z przedstawieniem o pewnym słynnym smoku...
Legenda o smoku wawelskim, to spektakl , który powstał w oparciu o najbardziej znaną krakowską legendę. W inscenizacji tej przybliżona została dzieciom kultura związana z Krakowem, a tym samym z historią naszego kraju.
W przedstawieniu ukazano ważną rolę przyjaźni oraz potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami etyki. Aktorzy zwrócili uwagę dzieciom na wartości moralne takie jak: odwaga, odpowiedzialność, opiekuńczość czy zgodna współpraca.
Jak zazwyczaj tak i tym razem „mała widownia” mogła czynnie włączyć się w przedstawienie, co czyniła niezwykle chętnie...
Znakomite opracowanie tekstu, piękna, autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty dostarczyły nam wszystkim wiele miłych wrażeń artystycznych.
(E.Ł.)
Mili Rodzice, od dnia 30.01.2012r. nauczyciele w gr 12 pracować będą w godz. 8.00-14.30. O godz. 14.30 Państwa dzieci przechodzą pod opiekę nauczycieli z gr. 13.
Miło nam Państwa poinformować, iż od nowego roku szkolnego planujemy uruchomienie w naszej placówce oddziałów integracyjnych. Jest to szansa dla wszystkich dzieci- zdrowych i niepełnosprawnych na wspólną zabawę, naukę toleracji, wzajemnej akceptacji.
Zachęcamy Rodziców dzieci niepełnosprwnych do zapiswania ich w naszym przedszkolu. Termin rekrutacji: 1.03.-31.03.2012r.
Uprzejmie prosimy Rodziców dzieci od września 2012r. objętych rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym, czy będą realizowały ten obowiazek w naszym przedszkolu, czy też zostaną zapisane do oddziałów "0" i klas I w szkołach podstawowych. Informacje te należy zgłosić u wychowawczyni swojego dziecka do końća marca br.
Uprzejmie informujemy, iż ze względu na obniżoną frekwencję, w okresie ferii szkolnych dzieci z grup zbliżonych wiekowo będą ze sobą łączone.
„Jak wesoło dziś w przedszkolu w koło słychać brawa,
gra muzyka już od rana przecież to karnawał...”
Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu. W tym roku zabawa karnawałowa odbyła się dnia 5 stycznia. Jak to było w poprzednich latach do prowadzenia balu zaprosiliśmy panią Dorotę Brzozowską i jej zespół, korzystając z ich doświadczenia i profesjonalizmu. Ze względu na imponującą liczbę naszych wychowanków odbyły się trzy bale dla poszczególnych grup wiekowych. Dla dzieci starszych nauczycielki grup już od rana organizowały zabawy, tańce i konkursy w swoich salach. W godzinach południowych odbyły się bale prowadzone przez zespół.
W tym wyjątkowym dniu, swoją obecnością zaszczyciły nas urocze księżniczki, wróżki, motylki, strażacy, policjanci, marynarze, biedronki, kowboje, Spajdermeni, Batmani i jeszcze wiele innych postaci. Na początku balu każde z dzieci miało swoje „pięć minut”, kiedy to mogło zaprezentować swój strój. Atmosfera wspólnej zabawy była bardzo gorąca za sprawą „żywiołowej” muzyki, w rytmach najnowszych przebojów. Radości i uśmiechów było co niemiara, ponieważ wszyscy lubimy dobrze się bawić...
(E.Ł)
We wtorek 20 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych Art-re. Artyści zaprezentowali naszym przedszkolakom przedstawienie pt. "Zima u Kubusia Puszatka". Spektakl ten powstał w oparciu o przygody Kubusia Puchatka według A. A. Milne. Poruszał tematykę zmian zachodzących w przyrodzie, bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Młoda widownia była wyraźnie zainteresowana perypetiami bohaterów, które dostarczały im wiele okazji do głośnego śmiechu. Przedstawienie miało charakter interaktywny- aktorzy włączali do przedstawienia przedszkolnych " aktorów- amatorów", co wzbudziło mnóstwo emocji wśrod naszych przedszkolaków. Spotkanie z teatrem jest tym co wielu z naszych podopiecznych "lubi najbardziej"...
(E.Ł)
Bal karnawałowy w przedszkolu odbędzie się w dniu 05.01.2012r. prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom strojów:)
" Boże Narodzenie przychodzi cichutko, posłuchaj jak puka kolęda w serduszko"
Tadeusz Chudy
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i
życzymy wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Przyjaciołom Przedszkola
pięknych, radosnych chwil dzielonych z najbliższymi,
spełnienia marzeń, ciepła, wiary, życzliwości
w każdym dniu Nowego Roku!
Dyrektor Przedszkola nr 2 wraz z Pracownikami
Drodzy Rodzice, w dniach 21.11.-02.12. w ramach akcji GÓRA GROSZA w naszym przedszkolu zebrano ogółem 1366,60 zł.
Kwoty zebrane w grupach:
Wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Pracownikom nisko się kłaniamy i dziękujemy za ten gest z serca płynący.
Zajęcia otwarte dla Rodziców zostały przeniesione z dnia 15.12.2011r. na 20.12.2011r. na godz. 15.00 Serdecznie zapraszam - Katarzyna Wysocka
żródło: http://www.men.gov.pl/
Jeszcze przez dwa lata sześciolatki w pierwszej klasie zgodnie z wolą rodziców - projekt nowelizacji ustawy do konsultacji
Od września naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych rozpoczęło około 20% wszystkich dzieci sześcioletnich. W obecnym roku szkolnym sześciolatki uczęszczają do blisko 90% szkół podstawowych lub oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach. Niektóre szkoły potrzebują jednak więcej czasu na włączenie się w realizację tej części reformy systemu oświaty.
Aby umożliwić samorządom odpowiednie przygotowanie wszystkich szkół, biorąc jednocześnie pod uwagę oczekiwania rodziców i chcąc zapewnić jak najszerszy udział dzieci pięcioletnich w wychowaniu przedszkolnym, Minister Edukacji Narodowej przekazuje do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładający:
1. Przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko sześcioletnie edukacji szkolnej. Oznacza to, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice,
2. Objęcie obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci sześcioletnich od 1 września 2014 roku. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat.
Dzieci pięcioletnie nadal będą objęte obowiązkiem uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym.
Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które - zgodnie z decyzją rodziców - nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach.
Dla tych dzieci nauczyciele wymienionych placówek opracują program, rozszerzający zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności, który będzie uwzględniał ich potrzeby rozwojowe.
W podjęciu decyzji o zapisaniu sześciolatka do klasy pierwszej rodzicom pomoże informacja o poziomie przygotowania dziecka do edukacji szkolnej, przygotowana przez nauczyciela w przedszkolu.
Wydłużenie do 2014 roku terminu wprowadzenia obowiązku nauki dla sześciolatków umożliwi samorządom skorzystanie m.in. ze środków przeznaczonych na realizację rządowego programu „Radosna szkoła".
Cywilizacyjna zmiana, jaką jest jak najwcześniejsze objęcie dzieci zorganizowaną edukacją, zapewnia im szybszy rozwój, wcześniejsze odkrywanie ich talentów i korygowanie ewentualnych deficytów. Chcemy, aby pod tym względem polskie dzieci miały warunki porównywalne z ich europejskimi rówieśnikami. W większości krajów europejskich naukę podejmują dzieci sześcioletnie i młodsze np. od 4. roku życia w Irlandii Północnej i Luksemburgu; od 5. roku życia w Anglii, Holandii, na Łotwie, w Szkocji, Walii i na Węgrzech; od 6. roku życia w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii i we Włoszech.
Projekt Ustawy: http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/17048/17049/17050/dokument15783.pdf?userLogged=false
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia najstarsze grupy naszych przedszkolaków udadzą się na Spotkania z Pluszowym Misiem organizowane przez Bibliotekę Miejską w Trzebnicy- Dział Dziecięcy.
Prosimy o zapoznanie się z harmonogrammem wyjść.
21. 11. poniedziałek
godz. 10.00- grupa 10 / wych. Małgorzata Szczurek, Barbara Kot/
godz. 11.45- grupa 13 /wych. Barbara Rudnicka, Ewa Łopąg/
24.11.- czwartek
godz.10.00-grupa 9 / wych. Katarzyna Wysocka/
godz. 11.45-grupa 8 /wych. Barabara Żydziak, Teresa Cybulska/
25.11.- piątek
godz.9.30 -grupa 11 /wych.Alina Nowakowska/
godz. 11.45- grups 12 /wych. Anna Adamiec/
W szczególnym dniu, jakim jest 21 listopada- w Dniu Życzliwości, nasze przedszkole włącza się także w AKCJĘ KOREK, polegającą na zbieraniu nakrętek na rzecz Mikołajka Janeczko. Mikołajek urodził się 12.09.2010r. Mieszka w Dęblinie. Jest uśmiechniętym dzieckiem, pełnym życia, ciekawym świata. Jedynym co różni chłopca od rówieśników jest to, że urodził się bez rączek i nóżek.Normalne funkcjonowanie chłopcu umożliwiają b. drogie protezy, które wymagają cyklicznej wymiany- ze względu na ciągły wzrost dziecka. Uzyskanie potrzebnych środków finansowych jest możliwe dzięki Akcji KOREK, polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek (mogą to być nakrętki z napojów, środków chemicznych i spożywczych).Akcja będzie trwała w naszym przedszkolu do 01.05.2012r. W każdej sali będzie znajdował się pojemnik do którego dzieci będą mogły wrzucać zebrane nakrętki, korki.
Celem podjętych przez nas działań jest uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, promowanie wartości pomagania innym. Więcej informacji o Mikołaju Janeczko:
Film o Mikołajku wyemitowany przez TVP-Magazyn Ekspresu Reporterów można odnaleźć pod hasłem:
„Protezy za nakrętki”: pomóżmy Mikołajkowi!- TVP. Za włączenie się w akcję serdecznie Państwu dziękujemy!
Powered by aSc EduPage