Mili Rodzice!
Uprzejmie informujemy zaniepokojonych Rodziców faktem przedostania się jednego z psów z sąsiedniej posesji na tylną część naszego ogrodu, iż siatka, pod którą pies przeszedł jest zabezpieczona, jej stan codziennie sprawdzany jest przez pracownika przedszkola.
Ponadto informujemy, iż właścicielka psów do dnia 21.05. zobowiązała się postawić nowe ogrodzenie uniemożliwiające wydostawanie się psów poza swoją posesję oraz dodatkowo zachować stare. Do tego momentu psy będą miały zakładane kagańce.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich Państwa wraz z dziećmi na spotkanie w dniu 26.05. o godz. 16.00 z Ireneuszem Czerniejewskim oraz innymi pracownikami Fundacji 2+4, pod opieką, których psy te się znajdują. Będzie to czas poświęcony na zabawę i edukację, propagowanie świadomego posiadania psów, mądrą postawę wobec nich.
W dniu 4. 04. 2011 r. w naszym przedszkolu przeprowadzone zostało spotkanie Straży Miejskiej z dziećmi, poświęcone roli psów, a także nauce postaw przypadku kontaktu z psem obcym, a także w sytuacji zagrożenia. Informację o przebiegu spotkanie znajdziecie Państwo na stronie internetowej przedszkola.
Nauczycielki na co dzień prowadzą pogadanki, czytają dzieciom opowiadania o przyjaźni człowieka i roli psów w różnych trudnych dla człowieka sytuacjach, a jednocześnie uczulają na konieczność zachowania dystansu, ostrożności w kontaktach ze zwierzętami, właściwych postaw wobec nich. Grupa III przygotowała i przedstawiła dzieciom teatrzyk uwrażliwiający je na potrzeby czworonożnych przyjaciół.
Informujemy, iż w chwili obecnej psy z sąsiedniej posesji w żaden sposób nie zagrażają bezpieczeństwu dzieci.
Mamy świadomość, iż niepokój Państwa wzbudziły sprzeczne informacje docierające do Państwa od różnych osób, w tym pracowników przedszkola, za co serdecznie przepraszamy.
Z poważaniem
Dyrektor Przedszkola Halina Saternus
