We wtorek 02.11.2010 dwie grupy zerówkowe z naszego przedszkola udały się do lasu bukowego , aby zapalić znicze pod Dębem Pamięci, nad którym opieka powierzona została naszej placówce. Nauczycielki opowiedziały dzieciom, że posadzone dęby w lesie bukowym mają przypominać nam o dzielnych Polakach oficerach Wojska Polskiego, którzy stracili swoje życie w Katyniu. Nasze przedszkole opiekuje sie Dębem, który poświęcony jest pamięci kapitana Karola Gitzera. Wychowankom została krótko przybliżona Jego postać i bohaterskie czyny.
"...Niech pamięć o życiu człowieka, na cześć, którego posadzono to drzewo rośnie razem z tym dębem, bowiem on swoje życie poświęcił innym, poświęcił nam..."
Wychowanie obywatelskie, rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz budowanie systemu wartości należą do ważnych zadań, jakie staramy sie realizować w naszym przedszkolu.
(E.Ł.)
Konkurs na logo Przedszkola nr 2 !!!!