Aktualności w przedszkolu

          • GÓRA GROSZA 21.11.-02.12.

          •    

                    Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole włączyło się w  organizowaną  już poraz 12 akcję GÓRA  GROSZA. W dniach 21.11.-02.12. w przedszkolu odbędzie się zbiórka monet (od 1 gr do 5 zł)  na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. /Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest 
            uświadomienie dzieciom i młodzieży,  że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.-Regulamin akcji, pkt. III, pdpkt.b)
            Szczegóły odnajdziecie Państwo na stronie: http://www.towarzystwonaszdom.pl
            Celem podjętego przez nas działania jest uwrażliwienie naszych wychowanków na potrzeby innych dzieci, znajdujących trudnej sytuacji, często pozbawionych miłości rodzicielskiej.
              
              Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!
             
            Zapraszamy wszystkich Państwa do włączenia się w akcję.
          • "SPOTKANIE Z MUZYKĄ"

          • W czwartek 17listopada odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Celem tego spotkania było kształtowanie pozytywnego stosunku do zwierząt poprzez przekaz muzyczny. Podczas spotkania dzieci wysłuchały piosenek o swoich pupilach, uczestniczyły też w zabawach ruchowych. Poruszano również problem samotności psów w schroniskach oraz kwestie odpowiedzialnej opieki nad swoim czworonożnym przyjacielem, przypominano i uczono jak należy sprzątać po swoim psie. Temat opieki nad zwierzętami  zainteresował naszych przedszkolaków i niejeden z nich z pewnością poczuł chęć posiadania własnego czworonoga...

            (E.Ł, B.R.)

          • Zebranie - VII grupa

          • Zapraszam Rodziców dzieci z VII grupy na zebranie, które odbędzie się 14.11.2011r. (poniedziałek) o godz. 16.00. Agnieszka Paleczek - Oświęcimska 

          • Organizacja pracy-31.10.

          • Mili Rodzice, w dniu 31.10. przedszkole jest czynne. Z informacji uzyskanych od Państwa wynika, iż w tym dniu dzieci bedzie zdecydowanie mniej, w niektórych grupach nie zgłoszono żadnego dziecka, które w tym dniu przyjdzie do przedszkola, dlatego też przewiduje się łączenie grup w obrębie danego budynku.

          • "BOCIAN I ŻABKA"

          • We wtorek 18 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów ze Studia Małych form teatralnych „Art-re” z  Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt.”Bocian i żabka” . W sztuce tej  mali widzowie poznali  historię małej, nieposłusznej i lekkomyślnej  Żabusi –  Hanusi. Żabka poszukując przygód oddala się od domu.

            Spotyka przyjaciół : Biedronka – Leonka, Bocianka – Marianka i Dzięcioła. Zajęta zabawą Hanusia  gubi drogę do domu...

            Przygody i przeżycia  małej żabki  uświadamiały małym widzom niebezpieczeńswa wynikające z nieposłuszeństwa wobec rodziców i uczyły  rozwagi.

            Przedstawienie „Bocian i żabka” miało charakter interaktywny- wybrani przedstawiciele młodej widowni mogli wziąć udział w  konkursach i zabawach z aktorami.

            (E.Ł)

          • Mamo, Tato, wolę wodę-24.10.-28.10.

          •  

            Mamo, Tato, wolę wodę!

                         Mili Rodzice, miło nam poinformować Państwa, iż nasze przedszkole przystąpiło do III edycji ogólnopolskiej kampanii  edukacyjnej „ Mamo, Tato, wolę wodę!”. Program realizowany jest w 1500 przedszkolach w 170 miejscowościach w Polsce. Termin realizacji w naszym przedszkolu: 24.10.-28.10.2011r.

                       Głównym celem programu jest zachęcenie dzieci do picia wody, podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka.

            Kampania „ Mamo, Tato, wolę wodę!” ma na celu także:

            ·      uświadomić dzieciom znaczenie prawidłowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego trybu życia

            ·      poszerzyć wiedzę dzieci o otaczającym świecie

            ·      uczyć przewidywania skutków zjawisk zachodzących w przyrodzie

            ·      zapoznać ze sposobami oszczędzania wody w życiu codziennym

            ·      uczyć twórczego działania w grupie.

                            Zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony:

            http://www.wolewode.pl/dla-rodzicow

          • Informacja dal Rodziców dzieci z gr. 9

          • Drodzy Państwo, odwołane zostaja zajęcia otwarte dla Rodziców z  dn.25.10. Nowy termin zostanie ustalony w najbliższym czasie i podany Państwu do wiadomości.  Z pozdrowieniami Katarzyna Wysocka- wychowawczyni grupy.

          • Konto Rady Rodziców

          • Konto funduszu Rady Rodziców:

            58 1090 2457 0000 0001 1492 9016

            BZWBK

            Dane do przelewu

            Odbiorca: Rada Przedszkola Nr 2

            ul. Wojska Polskiego 6

            55-100 Trzebnica

            Tytułem

            Imię i nazwisko dziecka, grupa

            miesiąc, za który wpłacana jest nalezność oraz tytuł wpłaty (język angielski, rytmika, wpłata na fundusz RR)

          • "DZIEŃ CHŁOPAKA"

          • 30 września tradycyjnie obchodzony jest  "Dzień chłopaka". W naszym przedszkolu również nie zapomnieliśmy o naszych małych mężczyznach. W każdej grupie pamiętające dziewczynki złożyły  życzenia swoim kolegom oraz wręczyły im drobne upominki- " specjalistyczne"  lizaki (gwizdki lub smoczki), batonik, cukierki. Nasi mali mężczyźni wyglądali na dumnych, ważnych i zadowolonych.

            Pamiętajcie chłopcy 8 marca dziewczynki liczą na rewanż...

            (E.Ł.)

        • II Światowy Dzień Przedszkolaka
          • II Światowy Dzień Przedszkolaka

          • W tym roku po raz pierwszy 29 września obchodziliśmy Dzień przedszkolaka. Z tej okazji wszystkim  naszym  wychowankom składaliśmy życzenia starając się wytworzyć podniosłą i radosną atmosferę w grupie. Po pierwszym śniadaniu dzieci ze wszystkich grup starszych wzięły udział w uroczystym przemarszu ulicami miasta aby pokazać wszystkim mieszkańcom Kto dziś świętuje i jaka w nas jest siła , radość i entuzjazm. Wracające z wycieczki dzieci witały już piosenki dobiegające z  ogrodu przedszkolnego. Następnie przedszkolacy   wzięli udział w zorganizowanych dla nich zabawach przy muzyce, a dla zregenerowania sił posilili się pysznymi  pączkami i wypili soki „Kubuś”.

            W tym radosnym, szczególnym dniu delegacja przedszkolaków odwiedziła także Pana Burmistrza Marka Długozimę, by podziękować - za piękne i nowoczesne przedszkole, w którym mogą się bawić i uczyć. 

            Szczegóły wizyty na stronie:http://www.trzebnica.pl

            Po obiedzie każde dziecko dostało jeszcze batonika. Dzień przedszolaka był zatem miły, radosny i słodki...

            (E.Ł.)

          • Piknik w Głuchowie! Gorące podziękowania dla Rodziców z gr. XI !!!!

          • W dniu 22.09 dzieci z grupy XI wraz ze swoją nauczycielką Aliną Nowakowską wyjechały autokarem na wycieczkę do Głuchowa Górnego. Na teren swojego gospodarstwa domowego zaprosili całą grupę Państwo Sikorscy. Gospodarze zorganizowali dla przedszkolaków ognisko, przy którym dzieci mogły "samodzielnie" upiec sobie kiełbaskę. Na małych gości czekał też poczęstunek na pięknie przygotowanych stołach. Cały teren gospodarstwa Państwo Sikorscy udekorowali balonami.

            Dzieci również świetnie przygotowały się  do wyprawy - jak wiemy z relacji Rodziców - prowiant na piknik zbierały już kilka dni wcześniej. Podczas pikniku dobrze wyposażone, "pękate" plecaczki każdego z przedszkolaków wyraźnie zmniejszały swoją objętość...

            Wspólna wycieczka i piknik były dla dzieci źródłem ogromnej radości i wspaniałej zabawy- z całą pewnością przeżycia te na długo zostaną  w pamięci i sercach wdzięcznych przedszkolaków.

            Serdecznie dziękujemy Państwu Sikorskim za tak miłe i pełne zaangażowania  ugoszczenie braci przedszkolnej. Wyrazy wdzięczności kierujemy też dla Pana Klika, który bezpłatnie zorganizował przejazd dla całej naszej grupy.

            Alina Nowakowska

            (E.Ł)

          • Ostrożnie z prądem!

          • W środę 21.09 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas spotkania zaprezentowano program edukacyjno -profilaktyczny  mający na celu przekazanie wiedzy na temat zasad korzystania z elektryczności i kształtowanie umiejętności bezpiecznego obchodzenia się z prądem. Poruszono też kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzący program starali się w różnorodny sposób zainteresować swoich słuchaczy. Dzieci obejrzały film edukacyjny, plansze poglądowe, wzięły udział w konkursach i zabawach ruchowych. Mamy nadzieję, że poznanie zagrożeń płynących z niewłaściwego obchodzenia się z prądem spowoduje, że nasi wychowankowie będą bardziej ostrożni w codziennym życiu.

            (E.Ł.)

          • Po wakacyjnej przerwie w naszym przedszkolu zaczęły się  comiesięczne "Spotkania z muzyką". W czwartek 15.09. pierwszy - w tym roku szkolnym - koncert dał kontrabas. Młodzi widzowie dowiedzieli się jak zbudowany jest  ten instrument?  dlaczego na kontrabasie gra się czasami smyczkiem, a czasami palcami? poznali wymiary największego kontrabasu  na świecie (4 i pół metra wysokości!). Mali koneserzy dobrej muzyki mogli wysłuchać fragmentów takich utworów jak : "Taniec węgierski", czy hiszpańskiej opery  "Poławiacze pereł" oraz "Carmen". Co uważniejsi młodzi słuchacze  ze spotkania zapamiętali również to, że kontrabas pije wodę... O szczegóły można zapytać  własnych dzieci!

            (E.Ł,B.R)

          • Jesienny bieg przedszkolaka

          • W czwartek 14.09.2011 już po raz 7 odbyły się zawody sportowe znane nam jako "Bieg przedszkolaka". Organizator biegów - Trzebnicki " OSIR " przygotował zawody z podziałem na grupy wiekowe i płciowe, różnicując też długość dystansu jaki mieli do pokonania zawodnicy. W biegu uczestniczyły dzieci w wieku od 4- 6 lat i wszystkie do tegoż wyzwania podeszły bardzo profesjonalnie...   Ogromne przejęcie, wytrwałość i chęć zwycięstwa charakteryzowała wszystkich małych zawodników.  Wspaniała pogoda jak również sprawnie i profesjonanie przygotowany przebieg zawodów  dostarczył wszystkim uczestnikom tej imprezy sportowej bardzo pozytywnych i pełnych emocji  wrażeń. A połyskujący złoty medal na szyi każdego przedszkolaka, który przebiegł trasę, był powodem dumy i pełnej satysfakcji naszych małych sportowców jak i ich rodziców.

            (E.Ł.)