• WALENTYNKI

• 14 lutego 2022 roku był dla dzieci z naszego przedszkola im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy prawdziwym dniem miłości i przyjaźni!

Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju był okazją do poruszenia tematów związanych z uczuciami w naszym codziennym życiu. Wszystkie Dzieci z grupy „Liski” rozwiązywały zagadki na temat: „ Kto kogo lubi?” - w znanej Dzieciom literaturze. Wzięły udział w zabawach ruchowych oraz w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nie zabrakło oczywiście tematycnej pracy plastycznej oraz sercowych kolorowanek. Na zakończenie tego dnia każdy przedszkolak otrzymał słodką Walentynkę.

Wspólnie spędzony czas uświadomił dzieciom, że to co naprawdę się liczy, to szacunek i życzliwość okazywany drugiej osobie. Przedszkolaki utrwalały poczucie przynależności do swojej grupy i społeczności przedszkolnej oraz do okazywania sympatii i bycia miłym. (J. Sztompka-Lorek)