• DZIEŃ KOTA

• Dnia 17.02.2023r przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki świętowały Międzynarodowy Dzień Kota.

Uroczystość rozpoczęła się od wizyty Super Kota. Przedszkolaki przywitały go z wielką radością. Każda z grup przedszkolnych pięknie zaprezentowała się przed Super Kotem. Nie zabrakło piosenek, wierszyków i układów tanecznych. Dzieci w podziękowaniu za piękne występy otrzymały od Super Kota piękne dyplomy.

W tym dniu wszystkie dzieci przebrane były za kotki. Uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały obrazki czworonogów, naśladowały kociaki, pokonywały kocie tory przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o najsłynniejszym kocie na świecie- Kocie w butach.

Największą atrakcją tego dnia było spotkanie z prawdziwymi kotami Staśkiem i Ryśkiem. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat tych czworonogów.

(K.R.)

• Festiwal kolęd i pastorałek

• Dnia 26.01.2023 w sali widowiskowej GCKIS odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek zorgazniowany dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. Całe wydarzenie powstało ze współpracą z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy.

Dzieci przygotowały dla swoich dziadków piękne występy, dzięki którym mogliśmy zostać jeszcze chwilę w okresie świątecznym. Podczas trwania koncertu mogliśmy usłyszeć wiele znanych nam kolęd i pastorałek m.in : "Jezus Malusieńki", "Wśród Nocnej Ciszy", "Przybieżeli do Betlejem", "Pastuszek Bosy", "Gore Gwiazda" i wiele, wiele innych. Na scenie mogliśmy też posłuchać uczniów SP1, którzy zaprezentowali się grając na puzonie i akordeonie oraz zobaczyć taniec góralski.  Występ zakończyły dziewczynki z Przedszkola Niezapominajka, które wykonały taniec niespodziankowy dla wszystkich obecnych Babć i Dziadków.

Podczas całego festiwalu tradycja przeplatała się z nowoczesnością, podkreślona była rola rodziny, która jest bardzo ważna dla każdego z nas.

Koncert cieszył się ogromnym powodzeniem. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci z wielką radością występowały przed tak liczną publicznością, a my dzięki nim mogliśmy jeszcze na chwilę zostać w tej świątecznej aurze.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników festiwalu! :)