• SPOTKANIE Z ALPAKAMI

• W dniach 23-26 maja w Przedszkolu im. Polskie Niezapominajki gościły niezwykle przyjazne zwierzęta- alpaki. W ogrodzie przedszkolnym dzieci z poszczególnych grup mogły poznać te miłe zwierzęta. Nasze przedszkolaki miały znakomitą okazję poznać ciekawostki z życia, hodowli czy zachowania alpak, a także korzyści płynące z bliskiego kontaktu z tymi zwierzętami.

Alpaki są zwierzętami z rodziny wielbłądowatych, udomowione i hodowane dla wełny. Mówi się o nich duże owieczki lub żywe maskotki. To inteligentne i łagodne zwierzęta. Szczególnie łatwo przywiązują się do dzieci. Terapia alpakami to nowa dziedzina zooterapii. Kontakt z alpakami w szczególności pozytywnie wpływa na ludzi.

Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki aktywizowały różne zmysły, a przytulanie, głaskanie tych przemiłych zwierząt dostarczyło wiele przyjemnych wrażeń i emocji- o czym świadczyły ogromne uśmiechy na twarzach przedszkolaków!

• ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

• Niezapominajka-

Pamiętliwy kwiatek ”

Jestem skromnym, małym kwiatkiem,
            niebieściutkie płatki mam,
            w mojej nazwie siła drzemie,
            co pamiętać każe wam,
            o tych latach, co minęły,
            ludziach bliskich kiedyś wam,
            o miłości i przyjaźni,
            o przyrodzie, w której trwam.
            Niech mój wygląd was nie zmyli
            i nie myślcie, że to bajka,
            ja pamiętam dziś o wszystkim
            - jestem niezapominajka!

W piątek- 13 maja- obchodziliśmy bardzo ważne święto dla naszej przedszkolnej społeczności- Święto Polskiej Niezapominajki.

Wszystkie grupy przedszkolne wyszły do ogrodu przedszkolnego aby wspólnie świętować ten uroczysty dzień.

Na początku Pani wicedyrektor- Justyna Bartosik przywitała wszystkie dzieci oraz pracowników przedszkola. Następnie przekazała głos Pani Dyrektor Katarzynie Stępień, która w ciepłych słowach zwróciła się do zebranej społeczności przedszkolnej, podziękowała za codzienne zaangażowanie i złożyła życzenia z okazji obchodzonego przez naszą placówkę Święta.

Następnie dzieci z grup Myszki i Biedronki wykonały ciekawy taniec specjalnie na tę uroczystość przygotowany. Przedszkolaki z grupy Pszczółki z właściwym sobie urokiem wyrecytowały wiersz o Niezapominajce, a grupa Jeżyki zaśpiewała z przekonaniem piosenkę ,,Trudna praca przedszkolaka”.

Po części artystycznej przedszkolaki z energia i entuzjazmem wzięły udział w tańcach, zabawach ruchowych i sportowych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który z apetytem zajadały nasze małe łasuchy.

Tego dnia w naszym przedszkolu czuliśmy się jak w niebie... Przedszkolaki z wszystkich grup ubrane były na niebiesko lub miały elementy dekoracyjne w niezapominajkowym kolorze.

Zgodnie z założeniami idei Święta Polskiej Niezapominajki, które to obchodzimy od dwudziestu już lat z inicjatywy redaktora Andrzeja Zalewskiego z „Eko radia”- Święto Polskiej Niezapominajki jest po to aby:

... zachować od zapomnienia niezapomniane chwile w życiu, osoby i miejsca…

Mamy nadzieję, że lata przedszkolne pozostaną w pamięci wychowanków Przedszkola im. Polskiej Niezapominajki!

(E.Ł.)

• Biedronki sprzątają świat

• Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci z grupy Biedronki wybrały się poza teren przedszkola w celu posprzątania najbliższej okolicy.
            Dzieci wybrały się na pobliski Ołtarz Polowy i tam zaczęły wykonywać swoje zadanie. W przedszkolu przygotowaliśmy się do sprzątania świata: dowiedzieliśmy się jak segregować śmieci, zaopatrzyliśmy się w worki oraz rękawiczki.
            Znalezione śmieci sprawnie posegregowaliśmy i wyrzuciliśmy do odpowiednich koszy.
            Przedszkolaki podeszły do zadania z wielkim zaangażowaniem. Na koniec zaapelowały głośno do wszystkich słowami : „Mówią o tym głośno dzieci, trzeba segregować śmieci”.
            Cieszymy się, że dbanie o środowisko nasi podopieczni traktują bardzo poważnie i nawet taki obowiązek jest dobrą zabawą, która uczy i uświadamia w postawach proekologicznych.