9 stycznia w Gminnym Przedszkolu nr 2 im. Polskiej Niezapominajki odbył się bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia! Wszyscy czekaliśmy na to wydarzenie przez wiele tygodni. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za postacie ze znanych bajek- w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, strażaków, policjantów i policjantki, piratów, Batmana… Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich bajkowych bohaterów! Po prezentacji strojów w grupach rozpoczęły się tańce i zabawy przy rytmach wesołej muzyki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Wspólna zabawa przyniosła przedszkolakom wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

(Katarzyna Ratajewska)

• WARSZTATY ROBIENIA BRELOCZKÓW

• Z okazji zbliżającego się święta- Dnia Babci i Dziadka- dzieci z grup ,,Zajączki”, ,,Liski”, ,,Tygryski” i ,,Wiewiórki” postanowiły przygotować dla swoich dziadków coś specjalnego… W czwartek- 4 stycznia przedszkolaki wzięły udział w warsztatach robienia breloczków. Każde dziecko wybrało po cztery wzory breloczków- a następnie według własnej wyobraźni i fantazji- ozdobiło je farbami i brokatami.

Mamy nadzieję, że wykonane ze starannością- a przede wszystkim sercem upominki przyniosą wiele radości i dumy ze swoich pociech wszystkim Babciom i Dziadkom.