• WARSZTATY MYDLARSKIE

• W środę- 24 maja- dzieci z grup ,,Zajączki”, ,,Wiewiórki” oraz ,,Liski” wzięły udział w warsztatach podczas których wykonywały mydełka.

Nasze przedszkolaki najpierw poznały mydlarską historię i obserwowały etapy powstawania mydła glicerynowego. Następnie przystąpiły do działania. Dzieci samodzielnie wybierały kształty foremek, dekorowały je ozdobami, wybierały dla swoich mydełek niepowtarzalny zapach i kolor- dzięki czemu każdy mógł wykonać wyjątkowy produkt według własnego pomysłu. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał dwa niepowtarzalne mydełka.

Warsztaty mydlarskie sprzyjały kształtowaniu kreatywności dzieci, dostarczyły im też mnóstwa wrażeń sensorycznych, przenosząc je w pachnący i kolorowy świat mydła.

Każdy przedszkolak- dumny ze swego wytworu- podarował go swojej mamie z okazji jej święta.

(E.Ł.)

• WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ ,,KRUCZYNA"

• W piątek 19 maja dzieci z grup ,,Zajączki” oraz ,,Tygryski” wyjechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Kruczyna” w Pęgowie.

Po przyjeździe na miejsce, dzieci zostały życzliwie przywitane przez gospodarzy zagrody. Na początku udaliśmy się ścieżką edukacyjną na spacer po lesie. Podczas wyprawy dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat lasu i jego mieszkańców. Przedszkolaki wsłuchiwały się w śpiewy ptaków, dowiedziały się co to jest ,,Kuźnia dzięcioła”- czyli miejsce, w które dzięcioł wtyka sobie szyszkę, aby móc wydobyć z niej nasionka. Zobaczyły jak z szyszek wydostają się nasiona, widziały też fragmenty gniazda szerszeni i poznały ich zwyczaje. Dzieci miały możliwość obejrzenia poroży jeleni. Uczyły się rozróżniać las iglasty od liściastego oraz wyszukiwać krzaczki jagód i poziomek.

Kolejną atrakcją były warsztaty, podczas których przedszkolaki wykonały własne maskotki.

Oprócz interesującego spaceru po lesie, miłych doświadczeń dostarczyło dzieciom przebywanie w pobliżu znajdujących się w zagrodach zwierząt. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się krowie, owcom, koniom, kurom, indykom, perliczce oraz królikom. Największą atrakcją dla dzieci okazało się karmienie kóz świeżą trawą.

Po części edukacyjnej przyszła też pora na zabawy swobodne w ,,Dolinie z piaskiem”, które sprawiły przedszkolakom mnóstwo radości. Kiedy zapasy energii naszych podopiecznych zmalały- a brzuszki odczuwały głód- wówczas posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami, które smakowały wybornie.

Była to bardzo interesująca wycieczka, wszystkim dopisały humory i pogoda też się spisała.

(E.Ł.)

• Konkurs fotograficzny "Żywe obrazy"

• Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dzieci do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem: "Żywe obrazy”.

Pracę konkursową stanowi fotografia przedstawiająca „żywy obraz” przygotowana przez rodziców i dzieci, czyli scenę odzwierciedlającą jeden z wybranych obrazów malarskich. Poprzez mimikę, ubiór, fryzurę czy dobór odpowiednich rekwizytów należy ukazać postać uwidocznioną na znanym obrazie. Wyboru dzieła malarskiego dokonuje uczestnik.

ZDJĘCIA PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES E-MAIL zywyobraz2023@gmail.com DO 19 MAJA 2023r.

PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I ODKRYWANIA WSPANIAŁEGO ŚWIATA SZTUKI!