• ,,Sto lat Babciu, sto lat Dziadku

wszystkie wnuki życzą Wam.

me serduszko i buziaka

w Wasze święto chętnie dam".

Babcia i Dziadek to dla wszystkich dzieci niezwykle ważne osoby- ogrom bezwarunkowej miłości, troski i ciepła jakimi otaczają swoje wnuczęta- sprawiają, że dzieciństwo jest szczęśliwsze i pełne dobrych wspomnień.
            Przedszkolaki z Niezapominajki bardzo kochają swoich dziadków i z okazji ich święta w każdej grupie przygotowały dla nich niespodzianki. Dzieci wraz z nauczycielkami dołożyły wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy. Grupy starsze zaprosiły Babcie i Dziadków do przedszkola na uroczystość, podczas której zaprezentowały występy artystyczne. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się występom ich najukochańszych wnucząt.

Po części artystycznej wnuczęta obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

W grupach młodszych przedszkolaki odświętnie ubrane,w pięknej scenografii nagrały filmiki- na których zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków. Były jasełka, wierszyki, piosenki i tańce oraz życzenia. Nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków dla ukochanych babć i dziadków.

Mamy nadzieję, że wszyscy dziadkowie czuli się w pełni docenieni w te piękne świąteczne dni- ale również, że mają świadomość swojej ogromnej roli i wartości w życiu swoich wnucząt na co dzień!

• JASEŁKA W BAZYLICE

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. Dzieci z grupy XI - Motylki, od kilku tygodni przygotowały wraz z wychowawcą oraz Siostrą Augustyną Jasełka, które w niedzielę, 15 stycznia, zaprezentowały w trzebnickiej Bazylice. Przedstawienie było wyjątkowe, przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz wspaniałe stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie oraz wykonywali układy taneczno- ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna, szeroka gama kolęd i pastorałek. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami, a za występ otrzymali gromkie brawa od publiczności. (A. Chomin)

• Kolędowanie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

• Dnia 19 stycznia dzieci z grupy Biedronki wybrały się do pobliskiego Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Trzebnicy z kolędowaniem do przebywających tam Babć i Dziadków. Dzieci kolędowym orszakiem wyruszyły już spod bram przedszkola - było głośno i radośnie. Na twarzach przechodniów można było zobaczyć radość i poruszenie widokiem małych kolędników. Na miejscu dzieci odwiedziły babcie i dziadków dla których przygotowały krótki występ artstyczny przy akompaniamencie znanych polskich kolęd. Występ dzieci wywołał dużo pozytwynych emocji - na twarzach seniorów można było zobaczyć wzruszenie. Na koniec występu dzieci rozdały babciom i dziadkom słodki poczęstunek, który dla nich przygotowały.

• UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

• W miniony czwartek - 05.01.2023 nastąpiło uroczyste rozdanie nagród oraz dyplomów dla zwycięzców konkursu- " Na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową". Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach oraz zapraszamy do  obejrzenia naszej galerii zdjeć.