• Konkurs Mam Talent pt: "W rodzinie siła"

• Drodzy Rodzice,

Przedszkole Niezapominajka oraz Szkoła Podstawowa nr 1, serdecznie zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie Mam Talent pt: „W Rodzinie siła”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica - Marka Długozimy. Konkurs ma wyjątkowy charakter, ponieważ powiązany jest z występującymi w pobliskim czasie dniami rodziny oraz urodzinami naszego Przedszkola. Zachęcamy dzieci oraz członków rodziny do zaprezentowania swoich talentów! Zgłoszenia przyjmujemy do 28.04.2023 roku. Po karty zgłoszeniowe można zgłaszać się do wychowawców grup bądź samodzielnie pobrać je ze strony internetowej.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który będzie widniał w holach przedszkolnych bądź na stronie internetowej przedszkola. Koncert finałowy odbędzie się 26 maja 2023 roku w GCKiS.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Karta-zgloszeniowa-konkurs-talentow(2)(1).docx

• Wręczenie nagród w konkursie wielkanocnym.

• Z wielką radością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego " OZDOBA WIELKANOCNA":

3 LATKI I miejsce: Maja Kryczka gr. Pszczółki,

II miejsce: Michalina Śliz gr. Żabki,

III miejsce: Ignacy Mirowski gr. Żabki,

wyróżnienie: Łukasz Borski gr. Żabki,

4 LATKI I miejsce: Zofia Płonka gr. Zajączki Alan Lipiński gr. Tygryski,

II miejsce: Hania Włodarczyk gr. Zajączki,

III miejsce: Alicja Kłoczko gr. Liski,

wyróżnienie: Iga Arent gr. Zajączki,

5 LATKI I miejsce: Amelia Januchta gr. Motylki,

II miejsce: Aleksander Marciniak gr. Biedronki,

III miejsce: Matylda Massalska gr. Biedronki,

wyróżnienie: Kornel Słowiński gr. Misie,

Olena Szyjka gr. Sówki,

Amelia Turkiewicz gr. Misie,

Adam Wroński gr. Motylki

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

05 kwietnia w Naszym Przedszkolu zostały wręczone nagrody.

• Nasze 5-latki na Nabożeństwie Drogi Krzyżowej

• Wielki Tydzień to dla katolików czas głębszej zadumy nad głównymi prawdami naszej wiary i jeszcze większej wdzięczności Jezusowi za dar zbawienia. Z tej okazji dzieci z grup „starszaków” z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy wraz z wychowawczyniami i s. Augustyną, w wielki wtorek – 04.04.2023r. udali się do Bazyliki, aby odprawić wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przechodząc od stacji do stacji, trzymając Krzyż i świece, utworzyli  wzruszającą modlitewną procesję. Rozważania męki Pana Jezusa i dziecięcy chór głosów, śpiewem „Któryś za nas cierpiał rany…” wypełnił trzebnicką świątynię.

Dziękuję Wam Drogie Dzieci i waszym Nauczycielkom za to niezapomniane wydarzenie.

s. Augustyna, SMCB

• KIERMASZ WIELKNOCNY

• KIERMASZ WIELKANOCNY- „ KRZYSIOWI POMAGAMY, BO DOBRE SERCE MAMY”

W miniony piątek 31.03.2023 r. w Przedszkolu nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy odbył się „Kiermasz wielkanocny”. W organizację kiermaszu bardzo aktywnie włączyli się nasi rodzice i pracownicy placówki.

Na straganie można było kupić m.in. pyszne ciasto, palmy wielkanocne robione własnoręcznie przez dzieci i rodziców, stroiki oraz kolorowe ozdoby świąteczne.

Celem kiermaszu było zebranie środków na intensywną rehabilitację naszego chorego Krzysia. Zebraliśmy łącznie 10.670 zł.

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Jesteśmy dumni , że mogliśmy pomóc naszemu podopiecznemu. Życzymy Ci dużo zdrówka. Serdecznie dziękujemy Radzie e Rodziców, Rodzicom i przedszkolakom oraz wszystkim, którzy wsparli naszą szczytną akcję!

• WARSZTATY PSZCZELARSKIE

• Pod koniec marca dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzebnicy uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonym przez pszczelarzy. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego ula, obserwowały owady przedstawione na obrazkach ( pszczołę, osę, trzmiela, szerszenia). Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy ( zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów). Wszystkie dzieci degustowały też różne gatunki miodu, pyłek pszczeli oraz przymierzały dziecięce stroje pszczelarskie.