• TEATRZYK ,,ZAJĘCZA CHATKA"

• 14 marca w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru „Krak-Art” z Krakowa, którzy wystawili nam kolejny już spektakl teatralny pt. ,,Zajęcza chatka”. Aktorzy przedstawili nam historię Zajączka, któremu sprytny i przebiegły Lis, podstępem odebrał dom. Biednemu szarakowi nie był w stanie pomóc ani Pies Azor, ani Krowa, ani nawet Niedźwiedź. Rudego Lisa z zajęczego domku przepędził dopiero odważny Kogut, któremu zrealizować sprytny plan pomógł jeden z naszych odważnych przedszkolaków!

Szczęśliwe zakończenie, wspólne tańce przy piosenkach, zabawne dialogi i barwna scenografia sprawiły naszym przedszkolakom wiele radości.

• Konkurs Wielkanocny

• W Naszym Przedszkolu został zorganizowany konkurs pt:" Wielkanocna ozdoba", na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Podpisane prace można składać u wychowawców grup do dnia 28.03., wszystkie prace konkursowe będzie można zakupić na Kiermaszu Wielkanocnym, a środki z nich zebrane będą wpłacone na rehabilitację Krzysia.

Gorąco zachęcamy do udziału.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu :)

Wielkanocna_ozdoba-1.docx

• RADOSNE POWITANIE WIOSNY

• We wtorek 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w radosnym powitaniu wiosny zorganizowanym przez Pracowników Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy. Dzieci uczestniczyły w kolorowym przemarszu z Super Kotem i barwnymi postaciami na szczudłach ulicami miasta, śpiewając wiosenne piosenki. Na rynku czekała na nas Pani Wiosna, która żegnała się z Panią Zimą. Odbył się również występ artystyczny wykonany przez grupę taneczną. Wszystkie dzieci były zachwycone i cieszyły się z przybycia Pani Wiosenki wesoło śpiewając i tańcząc ze wszystkimi. Po tak wspaniałym przyjęciu Pani Wiosny mamy nadzieję, że zostanie z nami do lata!

• DZIEŃ KOBIET

• W dniu 8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto dla wszystkich Pań i dziewczynek- Dzień Kobiet.

Nasi mali gentelmeni stanęli na wysokości zadania- okazując życzliwość wobec przedstawicielek płci pięknej. Chłopcy składali życzenia swoim koleżankom i wręczali im drobne upominki, kwiaty i słodycze. W wielu salach słychać też było gromkie ,,100 lat” śpiewane przez małych mężczyzn.

Niewątpliwie tego dnia każda kobieta i dziewczynka w naszym przedszkolu mogła poczuć się wyjątkowo.

(E.Ł.)

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

• Szanowni Rodzice!

Gorąco zapraszamy na zebrania do grup.

PLAN ZEBRAŃ Z RODZICAMI-

GR.I PSZCZÓŁKI -21 MARCA G.17 00, sala nr 1

GR.II KOTKI-22 MARCA G. 17 00,sala nr 2

GR.III ŻABKI- 22 MARCA G.17 00, sala nr 3

GR.IV TYGRYSKI-14 MARCA G.17 00,sala nr 4

GR. V ZAJĄCZKI- 20 MARCA G.17 00, sala nr 5

GR. VII LISKI- 14 MARCA G.17 00, sala nr 7

GR.VIII WIEWIÓRKI -14 MARCA, G.17 00, sala nr 8

GR. XI MOTYLKI- 15 MARCA, G. 17 00,  sala 11

• DENTOBUS W NASZYM PRZEDSZKOLU

• W dniach 22 i 23 luty 2023 roku Gminne Przedszkole nr 2 im. Polskiej Niezapominajki odwiedził dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny.

Nasze przedszkole zostało objęte opieką stomatologiczną w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami. Ten „mobilny gabinet dentystyczny” zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci z przedszkoli, w których nie ma gabinetu dentysty.

Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

Każde dziecko mogło skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po

podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadzał indywidualne badania stomatologiczne. Rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zdrowia zębów swoich pociech. Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty.

(M.H.)