• KONCERT "W RODZINIE SIŁA"

• Rodzina to największy skarb. To właśnie ona stanowi o naszym miejscu na ziemi. Rodzina jest wsparciem i opoką, pozwala uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania, jest ostoją i bezpieczeństwem. Miłość rodziny jest bezwarunkowa i nieskończona. Rodzina jest naszym światłem, a więzi jej członków są najsilniejsze z możliwych – są wyjątkowe i niezastąpione W RODZINIE SIŁA!

9 czerwca w Sali Kinowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sztuki odbył się koncert finałowy konkursu „W RODZINIE SIŁA!” Organizatorami koncertu był Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Dyrektor Gminnego Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki Katarzyna Stępień. Koncert został zorganizowany w hołdzie wartości jaką jest Rodzina.

W konkursie wzięło udział 21 rodzin z Gminy Trzebnica. W Koncercie finałowym zaprezentowało się 12 najbardziej rozśpiewanych rodzin. Tytuł najbardziej utalentowanej rodziny zdobyli:

• Antoni, Zuzanna i Agata Tass „Kaczka dziwaczka”
            • Maksymilian i Katarzyna Koćma „Jestem muzykantem”
            • Nika, Dagmara i Dominic Zbieg „Meduza Klementyna”
            • Antonina i Franciszek Górnicz „Yellow submarine”
            • Lena i Ewelina Wywiał wraz z przyjaciółmi – Zosią, Mają, Jankiem i Karolem „Dziękuje Mamo, Dziękuje Tato”
            • Dorian Bartosik i Emilia Karbowska „Idealnie”
            •  Adam Ściebura wraz z mamą Moniką „Bocian”
            • Bianka, Kalina, Kornel Lipińscy „Dziub, dziub”
            • Szymon i Alicja Walasek „Ciężka praca przedszkolaka”
            • Zofia Mrozińska z mamą Natalia, „Szary świat”
            • Zuzanna Cukla wraz z mamą Angeliką „Ramię w ramię”
            • Wiktoria i Antonina Bagińska „Dziękuje mamo, dziękuje tato”

Koncert rozpoczęły dzieci z grupy Żabki prezentując radosną piosenkę zespołu Małe TGD „Góry do Góry”, przygotowane przez wych. Katarzynę Ratajewską oraz Barbarę Krzyżańską. W trakcie mogliśmy podziwiać taniec dzieci z grup Biedronek i Myszek, które solidaryzowały się z naszymi sąsiadami z Ukrainy (przygotowanie: Anna Sielowska i Aleksandra Jakusek).

Na koniec Katarzyna Stępień pogratulowała wszystkim pięknych, odważnych występów i podziękowała Burmistrzowi-  „W sposób szczególny pragnę podziękować Panu Burmistrzowi za pomoc i wsparcie, ufundowanie nagród ale szczególnie za coś do czego my Trzebniczanie już zdążyliśmy się przyzwyczaić- za to że tworzy Pan wspaniałą przestrzeń do życia dla trzebnickich rodzin. Dlatego też dzisiaj mamy dla Pana wyjątkowe podziękowanie- DRZEWO- niech wsadzone w trzebnickim parku będzie symbolem SIŁY TRZEBNICKICH RODZIN. Pamiątkowe drzewo dyrektor wręczyła wraz z Klaudią, Wiktorią i Tosią Bagińskim.

Koncert był czasem spotkania trzebnickich rodzin, czasem w którym można było wspólnie śpiewać i tańczyć, czasem na wspaniałe wrażenia i wspólne przeżywanie emocji. Dziękujemy za tak  ogromne zainteresowanie oraz jeszcze raz gratulujemy wszystkim wykonawcom. Rodzina ma wielką moc!