• KONKURS PLASTYCZNY ,, EKOLOGIA NA CO DZIEŃ"

• W naszym przedszkolu przeprowadzony został konkurs plastyczny- którego celem było propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu.

Na konkurs wpłynęło 34 prace plastyczne- wszystkie spełniały warunki Konkursu.

W dniu 22.03 2022- odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która dokonała analizy i oceny prac konkursowych zgodnie z przyjętymi kryteriami zawartymi w Regulaminie Konkursu.
            Decyzją Komisji wyłoniono następujących laureatów:

1 miejsce:

Matylda Massalska- (Biedronki)

2 miejsce:

Tymon Krawicz (Rybki)

Kornelia Kęska (Liski)

Szymon Małys (Biedronki)

Hanna Grabowska (Żabki)

3 miejsce:

Jan Krzyżanowski (Jeżyki)

Oliwier Sierpowski (Żabki)

Hanna Krężołek (Żabki)

Amelia Obroca (Biedronki)

Amelia Januchta (Motylki)

Milena Sielowska (Biedronki)

Mikołaj Myśliwiec (Żabki)

Laureatom serdecznie gratulujemy!

W najbliższych dniach odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców wszystkich uczestników konkursu za zaangażowanie i motywowanie naszych małych artystów do rozwijania swoich talentów.

• Wolontariat edukacyjny w ramach akcji #SzkołaDlaWas

• #SzkołaDlaWas - zapisz się do edukacyjnej pomocy Ukrainie

Znasz języki wschodniosłowiańskie, jesteś studentem, nauczycielem, wykładowcą, czy innym członkiem społeczności akademickiej lub szkolnej i chcesz pomóc osobom przybywającym z terenu Ukrainy? Poniższy formularz zbiera podstawowe informacje dotyczące rodzaju pomocy jaką chcesz świadczyć. Po wypełnieniu, dane zostaną automatycznie przesłane do właściwego koordynatora wojewódzkiego funkcjonującego przy Kuratorium Oświaty. Koordynator będzie kontaktować się z Tobą w miarę pojawiających się potrzeb.Dziękujemy za chęć niesienia pomocy!

1. Link w formacie iframe :

<iframe src="https://www.webankieta.pl/ankieta/713146/szkoladlawas-zapisz-sie-do-edukacyjnej-pomocy-ukrainie.html?iframe=1" scrolling="auto" frameborder="0" width="450" height="300"></iframe>

• Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

• Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

Formularz zgłoszeniowy

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!

Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

Plac Powstańców Warszawy 1

• Dzień Kota

• 17 lutego w naszym przedszkolu pojawiło się mnóstwo kotów – białe, czarne, rude… To nasze przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w piękne kotki. Każdy „mały kotek” był wyjątkowy i piękny, a to dlatego, że wspólnie świętowaliśmy Dzień Kota.

W tym dniu dla naszych podopiecznych zorganizowaliśmy mnóstwo zabaw: sensoryczny koci spacerek, kocie masażyki, zawody w picu mleka, zagadki o bajkowych kotach oraz zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach. Był też koci tor przeszkód, zwijanie kłębka na czas oraz to, co przedszkolaki lubią najbardziej czyli nagrody za piękne przebranie.

Dzieci rozwijały mowę i myślenie podczas zajęć tematycznych, rysowały koty wg własnego pomysłu, poznały kocie obyczaje oraz sposoby pielęgnacji kotów. Dodatkowo każdy przedszkolak wie,  że należy dbać o zwierzęta domowe oraz te, które zostały porzucone. Dodatkowo nauczycielki przygotowały dla dzieci teatrzyk kukiełkowy pt. „Kot, lis i kogut”.